Playstation 3'ü 3D'ye yükseltiyoruz

Eğer bir PS3 oyun konsoluna sahipseniz, onun bir konsoldan çok dahafazlası olduğunu bilirsiniz. İşte başka bir özellik daha: 3D!

Playstation 3'ü 3D'ye yükseltiyoruz
CHIP Online

1. Hazırlık

En güncel firmware İlkin işletim sistemini güncellemeniz gerekiyor. Firmware güncellemesi için menüden "Settings"e ve sonra da "Update system"e gidin. Şimdi "Update by Internet"e tıklayın. PS3, indirme ve kurulum işleminden sonra otomatik olarak yeniden başlayacak. İşte bu kadar!

2. Menüler

Doğru bağlantı Bunun için tekrar "Settings" alt menüsüne gidin ve burada "Display settings"e tıklayın. "Video output settings"e tıklayın ve bağlantı biçimi olarak "HDMI"ı seçin. Ayar yöntemi için "Automatic"i aratın ve sonraki soruya "Yes" yanıtını verin.

3. Ayarlar

TV'nizin inç ölçülerini ayarlamalısınız. Varsayılan TV ölçüsü 50 inçtir. PS3 joystick'inin sol tarafındaki artı yöneticisinden ekran ölçünüzü girin ve bu ölçüyü "X"e basarak onaylayın.

4. Son rötuş

Şimdi PlayStation 3'ünüzde yaptığınız ayarlara kısaca bakalım. Eğer her şey yolunda gittiyse alt tarafta hem "720p" hem de "1080p (3D)" görünecektir. Böylelikle PS3'ünüz için 3D ayarlarınız tamamlanmış olacak.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir