Tek tıkla uygulamaları hızlı çalıştırın

Doğru ayarları yaparak tek tıkla uygulamalar genel görünümünü hızlıca çalıştırabilirsiniz

Tek tıkla uygulamaları hızlı çalıştırın
CHIP Online

"All apps" genel görünüm uygulaması, belirli bir uygulamayı görüntülemek için en ideal yol. Ancak ilkin buraya nasıl ulaşacağınızı bilmeniz gerekiyor. Sağ kenardaki Charms Bar'a ve ardından buradaki arama alanına ulaşarak belirli bir bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bunu Masaüstü görünümde oluşturabilirsiniz.

İlkin Masaüstü görünümüne geçin. Buradan sağ fare tuşuyla boş bir noktaya tıklayın ve bağlam menüsünden "Yeni / Kısayol"u seçin. Hedef olarak özel Shell kodu olan "%windir%\explorer.exe shell:::{2559a1f8-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}" ifadesini girdi alanına yazın. "İleri"ye tıklayın, "Tüm uygulamalar"ı kısayola isim olarak verin. Daha sonra "Son"a tıklayın. Böylelikle yeni bağlantınız hemen çalışmaya başlayacak. Diğer taraftan yeni bir simge de atayabilirsiniz.

Bunun için üzerine sağ fare tuşuyla tıklayın ve bağlam menüsünden "Özellikler"i seçin. "Simge değiştir"e tıkladıktan sonra sizin için uygun olanını seçin. Son olarak bağlantıya tekrar sağ fare tuşuyla tıklayın. Bağlam menüsünden "Başlangıç ekranına sabitle"yi kullanarak, simgeyi uygulamalar açılış ekranında konumlandırın. Böylelikle her zaman için genel görünüme hakim olabilecek ve buradan uygulamaların genel görünümüne hızlıca ulaşabileceksiniz. Ayrıca bağlam menüsünden "Görev çubuğuna sabitle"yi kullanarak masaüstü görünümünden de bağlantıya hızla ulaşabileceksiniz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play