Valorant kapalı beta ile konsollara çıkıyor!

Riot Games'in popüler rekabete dayalı taktiksel nişancılık oyunu Valorant, Xbox Series X|S ve PlayStation®5 konsollarına çıkarak oyuncu kitlesini genişletiyor.

Valorant kapalı beta ile konsollara çıkıyor!

Oyun geliştiricisi ve yayıncısı Riot Games bugün popüler, oynaması ücretsiz, 5'e 5, karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu VALORANT™'ın yakında tüm dünyadaki oyuncular için Xbox Series X|S ve PlayStation®5 (PS5®) konsollarında oynanabilir olacağını duyurdu.

Oyun ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Avrupa ve Japonya'da 14 Haziran 2024'te başlayacak Kapalı Beta'yla birlikte oyunculara sunulacak. Bu tarihten kısa bir süre sonra muhtemelen dünyanın diğer bölgelerinde de erişilebilir olacak. Riot Games'in konsol sektöründeki hatırı sayılır büyümesine işaret eden VALORANT'ın konsol çıkışı ve yakında başlayacak Kapalı Beta, VALORANT'ın Baş Yapımcısı Andy Ho ve Prodüksiyon Direktörü Arnar Gylfason tarafından 2024 Summer Game Fest etkinliğinde duyuruldu. Dünyanın dört bir yanındaki konsol oyuncuları VALORANT Kapalı Beta'nın hangi bölgelerde başlayacağına ve betaya nasıl kaydolunabileceğine dair bilgileri www.Beta.PlayVALORANT.com.tr adresinden edinebilir.

valorant

VALORANT'ın kendine has rekabete dayalı temel oynanışının korunması markanın konsollara genişlemesi sırasındaki en büyük öncelik oldu ve hem Xbox hem de PS5 sürümleri için buna özel bir oynanış tasarlandı. VALORANT'ın meşhur rekabet bütünlüğü standartlarını sürdürebilmek adına bilgisayar ve konsol sürümleri arasında çapraz platform desteği sağlanmayacak. Ancak bilgisayar, Xbox Series X|S ve PS5 platformlarındaki oyuncular VALORANT hesaplarına bağlı ortak bir envantere ve oyun ilerlemesine sahip olacak. Hem bilgisayar hem de konsol oyuncuları tüm yamaları, dengeleme değişikliklerini, yeni ajanları, haritaları, özel içerikleri ve ilave canlı hizmet özelliklerini eşzamanlı olarak alacak.

valorant

"VALORANT'ı farklı platformlara getirme düşüncesi üzerinde dururken oyunun yıllardır bilgisayar oyuncularına sunduğu takım çalışmasına ve taktiksel nişancılığa dayalı rekabetçi oynanış deneyiminden taviz vermememiz gerektiğini biliyorduk. VALORANT'ın temel, rekabete dayalı oynanışının bir kontrol cihazında da doğal hissettirmesi gerekiyordu. Bunu gerçekleştiremediğimiz takdirde geri adım atmamız gerekebileceğini biliyorduk. Bu konuda başarılı olduğumuzu umuyoruz ancak son söz elbette oyuncularda," diyor VALORANT'ın Prodüksiyon Direktörü Arnar Gylfason.

valorant

Keskin becerinin, büyük risklerin ve ölümcül oynanışın öne çıktığı ücretsiz bir oyun olan VALORANT'ta beşer oyuncudan oluşan iki takım, saldıranların savunuculara karşı olduğu 24 turda mücadele ederek tur tabanlı silahlı çatışmaları kazanmaya çalışıyor. VALORANT hakkında daha fazla bilgi edinmek için Beta.PlayVALORANT.com.tr adresine bakabilirsiniz.