Oynat Akıllı yüzükler geliyor mu? Geliştirilen bu akıllı yüzük prototipi, kelimeler ve numaralar yazmanızı sağlayabiliyor. Peki, nasıl?

Akıllı yüzükler geliyor mu?

Geliştirilen bu akıllı yüzük prototipi, kelimeler ve numaralar yazmanızı sağlayabiliyor. Peki, nasıl?

Akıllı yüzükler bir dönem konuşuluyordu. Zamanında birkaç prototip de görmüştük. Fakat sonrasında uzunca bir süre adından bahsedilmedi. Görünüşe göre çalışmalar sürüyor. Zira gelen son haberler, teknoloji uzmanlarının yazmaya elverişli bir yüzük geliştirdiğini gösteriyor.

Şu an prototip aşamasında olan FingerSound, tabiri caizse parmağınızdan ses çıkmasını sağlıyor. Parmak hareketlerinizle çeşitli kelime ve numaralar yazmanızı sağlayabilen FingerSound, böylece akıllı telefonlarda klavye ihtiyacını gelecekte ortadan kaldırabilir.

FingerSound, yalnızca akıllı telefonlar düşünülerek değil, daha küçük ekranlı cihazlarda yazı yazmayı kolaylaştırmak için de geliştiriliyor. Mesela bu yüzük sayesinde, akıllı saatlerimizi daha etkili biçimde kullanabilir, hatta bunu teknolojinin diğer noktalarına da taşıyabiliriz. Ancak o zamana kadar çalışmaların tamamlanması için uzun bir süre bizi bekliyor. FingerSound'un nasıl çalıştığını ise, hemen yukarıdaki videoda görebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz