Oynat LG'den Jobs'a uçan tekme! LG, yeni tableti Optimus'un resmi reklamında Steve Jobs'a uçan tekmeyi indirdi!

LG'den Jobs'a uçan tekme!

LG, yeni tableti Optimus'un resmi reklamında Steve Jobs'a uçan tekmeyi indirdi!

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

İşte Pad budur. Eğer gösterildiği kadar iyiyse harika demektir

Tüm firmalar her zaman Apple ve Steve Jobs'a karşı ürünlerini sunarlar ve yarıştırırlar. Ve onun üzerinden nemalanmaya çalışırlar.

LG'ye karşı biraz sempatim bu video ile son buldu. iPad'den uzun zaman sonra böyle bir ürün yapmak ve Apple ile bu tarz yarışmak bence kendilerini dahada aşağı sıralara indirecektir.

Memnun bir Apple kullanıcısı

Bazıları, Apple iPad'den daha iyi bir ürünün çıkmasını kabullenemiyor galiba.Ne yani bir firma tablet pc çıkardı diye diğer firmalar çıkartamıyacakmı.Bir firmanın reklamında, diğer firmalardan üstün özelliklerini öne çıkartmak gayet normal.Bütün firmalar bunu yapıyor.

Aslına bakarsanız kim kiminle yarışırsa yarışsın sonuç itibari ile en son çıkarılan ürün bir öncekinden iyi olacaktır. Bu da sürekli gelişimi destekleyen bir yoldur. Sonucunda ister firmalar ister kullanıcılar karlı gibi görünsede asıl olan teknolojinin gelişmesidir. Ama bir sistemi piyasaya sürüp daha sonraları yeni bir şey gibi yapılan eklemeler o üründe teknolojik gelişime bir işaret değil uyguladığı satış stratejisine bağlı bir yoldur. Bunun en bariz örenğini Iphone ların gelişimini takip ederek görebilirsiniz. Yeni özelliklerle gelen her zaman kazançlı olan taraf olacaktır. Bence :)

LG anca geçen senenin Apple ı ile yarışabilir. Ipad 2 çıkmadan reklamlarla ezmek kolay. Ne olursa olsun Apple marka sadakati olan, alanın hiç bir koşulda pişman olmayacağı ürünler yapıyor. Ipad ilk çıktığında oldukça yadırganmışken şimdiki hale bakın, bütün üreticiler reklamlarıyla Apple'ı aşağılayıp kendi pad'lerini iyi göstermeye çalışıyor.

apple şu ürünlerini kendi getirse tüm tartışmalar bitecek. apple'ın bu kadar tercih edilmesi bir raslantıya bağlanamaz. gerçekten çok kaliteli ürünler üretiyorlar. ancak türkiyedeki fiyatları abartılı. apple ürünleri üzerindeki %30 tedarikçi komisyonu kalkarsa sorun da ortadan kalkıcaktır.

lg yine yapmış yapacağını..elma kurdu bence sınıfta kaldı..yenisini çıkarsa dahi

YA ARKADAŞLAR LG DE KİM OLUYOR YA BEN ŞAŞIYORUM İNSANLARA..BUGUN BİR APPLE VARKEN TEKNOLOJİ DEV SONY VARKEN YADA TOSHIBA GİBİ JAPON MARKALARI VARKEN LG GİBİ SAMSUNG GİBİ SÜREKLİ TAKLİT EDEN DOĞRU DÜRÜST KENDİLERİN AİT BİR YENİLİĞİ OLMİYAN,ÇİN MARKALARINDA SADECE BİR KAÇ GÜMLEK ÜSTÜN MARKA OLARAK BİLE GÖRMEDİĞİM LG VE SAMSUNGLARIN BURALARDA KONUŞULMASI BİLE YANLIŞ...BANA GÖRE MARKA DEDİĞİN APPLE VE SONY GİBİ KARİZMA OLACAK.

Apple in ITunes ve Apps uygulamalar varken, Objective C ile programlama varken, bir de İpad2 gelirken, bu tür android içeren tabletler anca bir yere kadar gider, kalır...

deepredjeans ARKADASA lg samsungu beyenmiyorsun ama bir arastir apple samsungdan aldi malzemeleri KIM DAHA USTUN ANLARSIN

iphone4 gerçekten mükemmel LG ne bu çin işi taklit olmuş

Ne kadar saçma yorumlar gelmiş yahu... Anlayabilmek mümkün değil... LG - Samsung ikilisini çin malları ile aynı kefeye koyup çıkmışsınız arkadaşlar ?! Kafanız mı iyi anlamadım ben... Beğenmediğiniz markalar dünya devi... Elinizi yüzünüzü yıkayıp , şöyle bir açılıp yorumlarınızı bir daha okuyun... Apple mobil telefon piyasasına (afedersiniz) trene bakar gibi bakarken bu markalar cep telefonu üretiyordu.... Silkelenip kendinize gelin yahu...
Ürüne gelince bence çok güzel bir ürün olmuş... Çift çekirdekli olması ayrı bir güç vermiş (ancak batarya sıkıntısı olabilir.)

yaaa LG adam dünya piyasasını eline almış Apple kim. Hangisinin ürünleri daha çok satılıyor bir bakın isterseniz dünyanın heryerine apple'ın tüm iphone, mac, ipod satışlarını LG bir senede 2 katını yapar arkadaşın dediği gibi elinizi yüzünüzü yıkayın Apple Usa'da LG tüm dünyada :))))

Dual Processor işte bu gerçekten de sert bir tekmeydi sayın seyirciler :D !

apple samsungtan parca almıyor. parca urettiriyor. fason dünyanın her sektöründe var o yüzden uzatmayın

lg ye taklitçi söyleyenlere sorarım ısıya duyarlı ilk paneli kim yaptı.yada transparan ekran yada 3d cep telefonu.lg mi taklitçi yoksa aplemi siz karar verin..haa apple zamanında creativ mp4 çaları taklit etti diye tazminat ödeyen firmadır

Apple, şurdan burdan parça alıyor diyorsunuz da, Apple hiçbir zaman donanım üreticisi olmadı ki. Pazarlamacı olarak başlayan Apple, değişmedi gelişti. Yani donanım üreticilerine ürettirdiği kendi tasarımlarını pazarlamaya başladı sadece.

Tabi ilk zamanlarda donanımlarda olduğu gibi dışarıya sipariş vererek yaptırdığı yazılımları kendi çalışanlarına yaptırmaya başlaması en önemli farkı. İş donanıma gelince hep küçümserim Apple'ı ama cilalı kasanın içindeki uyduruk donanımları ayağa kaldırmayı başaran yazılımlar geliştiriyor. Yani yazılım işinin hakkını veriyor. Dokunmatik ekranları geliştirerek Dünyaya kendi kazandırdığı tek teknoloji olan çoklu dokunmatik ekranları da unutmamak lazım.

Arkadaşlar rekabet güzel şeydir. Rekabet olmayan ortamda almak istediğiniz ürünlere para yetiştiremezsiniz, neden LG'yi kötülüyorsunuz anlayabilmiş değilim.

Ayrıca iPhone, iPad'lerde (yanılmıyorsam en güncel modellerinde, şayet hepsinde değilse) kullanılan o güzelim "Multi Touch" (Çoklu Dokunmatik) özellikli ekranları o beğenmediğiniz LG üretiyor bilmiyor musunuz? Hatta piyasanın en yüksek teknolojili, en kalite dokunmatik ekranlarını üreten LG, Apple'ın siparişlerini yetiştirmekte sıkıntı yaşıyor. Sadece çoklu dokunmatiği yöneten yazılımı Apple (iPhoneOS) sağlıyor donanımı değil.

Android işletim sistemi de Çoklu dokunmatik desteği veriyor (yanılmıyorsam 2.0/2.1 Eclair ve/veya 2.2 Froyo'dan itibaren) ve Apple'ın iPhoneOS(iPadOS/iPodOS/iOS)'sinden daha çok gelecek vaat ediyor (geliştirilebilirlik, güncellenebilirlik, linux-kernel, Open-Source, Google ekibi vb...).

Bu alet çift çekirdekli ARM Cortex-A9 işlemci kullanıyor acaba bu nVidia'nın Tegra2 veya Tegra2-3D entegrelerinden hangisi bilmiyorum ama üzerinde en aşağı GeForce ULP GPU var. Bir iPad'in Samsung'a toplattırdığı ARM Cortex-A8 CPU ve PowerVR GPU entegresi nVidia'nın Tegra2'si yanında oldukça sönük kalıyor. iPad2'nin ise gene Samsung'a toplatılan çift çekirdekli ARM Cortex-A9 CPU ve çift çekirdekli PowerVR-SGX543MP2 entegresi ise Tegra2 ile başabaş hatta belki daha performanslı.

LG'nin ürünü neticede donanım olarak oldukça kuvvetli görünüyor. Yazılım olarak iPad2, iPad1 ile aynı yazılım sürümünde olmakla beraber Android ise Linux Kerneli kullanıyor ve sürekli yeni versiyonlar çıkarmaya devam ediyor/edicektir. Open Source (Açık kaynak kodlu) oluşu Android'in gelişimini daha da olumlu şekilde etkiliyor. Arkasında Google ekibi var birde nede olsa her geçen gün yeni sürprizlerle gelebilir. iPad'lerde, iPhone'lardan beri gelişmekte olan bir yazılım deneyimi var, ayrıca AppleStore uygulamalar açısından oldukça zengin. Androidin ise Linux tabanlı olması pekçok uygulama geliştiriciye göz kırpıyor, Google'ın uygulama dükkanı da hızla zenginleşecektir.

Yanlış anlaşılmasın her iki firmanında sempatizanı'yım ama hiçbirinin de fan'ı değilim. Her iki firmanında sektöre emeği büyük ama ikisini kıyaslayacaksak eğer herşey ortada. Apple'a elma, LG'ye armut diyip geçmeyin. Apple iyi LG kötü diyenler maalesef sadece bu firmaları isim olarak tartıyor. Ben ise sizlere icraatlerinden dem vermeye çalıştım. Teknik donanımlarından ve kapasitelerinden bahsettim. Kıyaslamak, tercih etmek, bütçe hesabı yapmak son kullanıcılara kalıyor.

Örneğin benim ihtiyaçlarıma göre bütçemde hiçbir Tablet Bilgisayar'a yer yok. Bütçemde fazla yerim olsaydı bile yaşantımda ihtiyaç değil Lüx ürün sınıfına girerler. Fakat Android işletim sistemli bir akıllı telefon, telefon için bütçemde yer olsa, kesinlikle iPhone'a tercih edeceğim bir ürün olurdu. Bütçemde yer olmadığı için Android'li bir akıllı telefon benim için Lüx ama bütçem elverse ihtiyaç sınıfından değerlendirirdim.

Ya şirketler arası tartışmaya bağladınız. Burada sadece 1:01'deki adam Steve Jobs'a benzemiş ve bilerek yapılmış deniyor. O manada. (Apple ya da LG hayranı değilim tarafsızım :D )

haha simdi hangisi taniniyor hangisi tarihe gomuldu

Sen de yorum yaz