Oynat Pandemi, hacker'lara fırsat yarattı 2020 yılında dijital güvenlik dünyasında neler oldu, 2021'de bizi nasıl bir yıl, hangi tehditler bekliyor? Uzman konuğumuz ile mercek altına aldık.

Pandemi, hacker'lara fırsat yarattı

2020 yılında dijital güvenlik dünyasında neler oldu, 2021'de bizi nasıl bir yıl, hangi tehditler bekliyor? Uzman konuğumuz ile mercek altına aldık.

2020, virüslerin çok konuşulduğu bir yıl oldu. Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına alırken, dijital virüslerin dünyasında da çarpıcı gelişmeler meydana geldi. 2012 yılında 50 milyon olan kötü amaçlı bilgisayar virüsü sayısı, 2020'de 1 milyar adet sınırını geçti. Pek çoğu da hayatımızı kâbusa dönüştürecek potansiyele sahip.

 

2020'nin güvenlik panoramasını çizdiğimiz bu sohbetimizde hem 2021'de bizi bekleyen tehditleri, alabileceğimiz önlemler mercek altına aldık hem de güvenlik ürünlerini masaya yatırdık.

 

Türkiye'de Siber güvenlik alanında önde gelen firmalardan ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal'ı konuk ettiğimiz sohbetimizde aynı zamanda firmanın 2021 için yeni piyasaya sürdüğü ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security ve ESET Smart Security Premium bireysel güvenlik yazılımlarını da konuştuk.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz