Oynat Sporculara özel teknolojik çözümler Spor giyim ve spor malzemeleri dendiğinde akla gelen ilk marka olan Decathlon'dan sporculara özel teknoloji ile yoğurulmuş özel ürünleri inceledik.

Sporculara özel teknolojik çözümler

Spor giyim ve spor malzemeleri dendiğinde akla gelen ilk marka olan Decathlon'dan sporculara özel teknoloji ile yoğurulmuş özel ürünleri inceledik.

Koşmak, koşucular için belki de çoğu zaman bir spordan çok bir tutku. Spor salonlarından ziyade boş yollarda, doğanın içinde adım sesleriyle kaybolmak, koşucuların kendilerini buldukları yegane yerler arasında. Elbette hava şartları özellikle kış mevsiminin uzun ve yoğun sürdüğü bölgelerde koşucular için çetin olabiliyor. Koşucular da soğuk havalarda kafalarını korumak ve sıcak tutmak için, sadece Decathlon'da bulabileceğiniz Kalenji Koşu Beresi'ni kullanıyorlar.

Koşucular için Decathlon'dan bir başka önerimiz ise, Geonaute OnMove 220 GPS'li koşu saati olacak. Hızını ve mesafesini ölçmek ve ileri seviye interval antrenmanlarını programlamak isteyen koşucular için tasarlanan OnMove 220, kolunuza bir kez taktıktan sonra peşinizi bırakmayacak. Çünkü saat dahili GPS özelliğine sahip. Böylece her adımınızı takip eden OnMove 220, akıllı telefonunuza da çok kolay şekilde bağlanabiliyor. iOS ve Android ile uygun myGeonaute Connect uygulaması ile antrenmanlarınızı anlık olarak görüntüleyebilir ve antrenman bilgilerinizi STRAVA ile paylaşabilirsiniz.

Decathlon'da elbette sadece koşucular için değil, sporun her dalını sevenler için uygun bir ürün bulunuyor. Bunlardan biri de kuşkusuz Geonaute G-Eye 900 aksiyon kamerası oluyor. Tam 4K çözünürlüğünde video kaydı yapabilen G-Eye 900, elbette Full HD çözünürlüğü de desteklliyor. Üstelik dokunmatik bir ekrana sahip olan kamera, böylece fazlasıyla kolay bir kullanım sağlıyor. 16 MP boyutunda fotoğraf çekebilen G-Eye 900, görüntü sabitleme ve tam 40 metreye kadar su geçirmezlik özelliği sayesinde, sporun her alanı için rahatlıkla kullanılabilecek bir aksiyon kamerası oluyor. Bunun için kutu içeriğinde gerekli olacak tüm aksesuarları da elbette sizlere getiriyor.

Elbette Decathlon dendiğinde akla ilk gelen ürün ailesi Quechua Arpenaz kamp çadırları oluyor. Decathlon'da sporseverlere sunulan teknolojik ürünler arasında, sahip olduğu teknolojisiyle belki de doğayla en fazla özdeşleşebilen ürün de 3 kişilik Quechua Arpenaz 3 Fresh & Black kamp çadırı oluyor. Fresh & Black teknolojisi sayesinde rahat uyumak amacıyla serin ve karanlık bir kamp çadırı olan Quechua Arpenaz 3, dış tente ve zemin arasında tüm çadırı çevreleyen bir havalandırma sistemine de sahip. Bu sayede oda ve dış tente arasında hava dolaşımını sağlayan Quechua Arpenaz 3, nem oluşumunu da engelleyebiliyor. Ayrıca tüm Quechua çadırlar gibi Arpenaz 3 Fresh & Black de 4 saat boyunca saatte 200L/m² şiddetinde yağmura karşı dayanıklılık gösteriyor. Yalnızca yağmur değil, güneşten de ekstra korumalı yapıda geliştirilen bu çadır, 50+ faktörlü korumanın yanı sıra UV ışınlarının sızıntısını da engelliyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

Turhost