Oynat Teknoloji ve sürüş keyfinin birleşimi Mercedes-Benz A-Serisi sürücü ile iletişime geçen ve sesli komutları algılayan MBUX desteği ile sürüş keyfi ile teknolojiyi birleştiriyor.

Teknoloji ve sürüş keyfinin birleşimi

Mercedes-Benz A-Serisi sürücü ile iletişime geçen ve sesli komutları algılayan MBUX desteği ile sürüş keyfi ile teknolojiyi birleştiriyor.

Dokunmatik ekran hem dokunarak hem de sürücünün sağ elinin altındaki touchpad ve etrafındaki düğmelerle yönetilebiliyor. Kullanımını rahat bulduğumuz bu ekran arkasında Mercedes-Benz'in sesle kontrole imkân veren  MBUX – Mercedes-Benz User Experience (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) sistemini saklıyor. Cep telefonlarında Siri ve benzeri sesli asistanları kullanan kullanıcıların alışık olduğu şekilde, anahtar sözcükle harekete geçen bu sistem "Hey Mercedes" sözünü duyduğunda size ne yapmak istediğiniz soruyor. Burada klimanın derecesini ayarlamaktan buz çözmeye, hava durumunu öğrenmekten araç içi ortam ışıklandırmasını ayarlamaya, telefonu görüşmelerini yönetmekten koltuk ısılarını ayarlamaya kadar birçok seçeneği sesli komutlarla ayarlayabiliyorsunuz. Böylece, sürüş keyfinden ödün vermeden yolculuğunuza odaklanmak mümkün oluyor. MBUX aynı zamanda yapay zekâ ile destekleniyor ve öğrenmeye açık. Bir süre sonra araç sahibinin sık tekrarladığı komutları daha rahat anlayabiliyor ve "leb demeden leblebiyi anlıyor" diyebiliriz. Örneğin favori radyo kanalınızın ismini söylerek direkt olarak onu çalmaya başlamasını sağlayabiliyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

Turhost