Oynat Üç boyutlu internet Google yine internet dünyasına yön verebilecek bir projenin peşinde...

Üç boyutlu internet

Google yine internet dünyasına yön verebilecek bir projenin peşinde...

Google laboratuarlarında şu sıralar aralıksız bir şekilde çalışmalar yapılıyor: Resim aramaları için yeni bir arama seçeneği ve haber aramaları için bir zaman çizelgesi özelliğinden sonra arama motoru sunucusu Windows ve Mac için üç boyutlu web siteleri geliştirmeyi mümkün kılan bir eklenti yayımladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

bişey anlamadım..! ne alakası var 3D siteyi ne yapalım yani bide onu mu beklicez..

burada anlatılmak istenen grafik arabirimin normal(webmaster vs) gibi alt düzey teknik bilgisi olmayan insanlara kullanabilecekleri basit bir arabirim ile güzel 3d grafikler hazırlatmak ve bunu browser arabiriminde çalıştırmak zannedersem şimdi daha iyi anlaaycaksınız. bu tarz bir grafik yaratmak opengl kullanmak directx de olabilir başlangıç için orta seviye programcılık deneyimi gerektirir. burada bahsettiğim zaman dilimi 3+ yıl dır.

şu video sayfaıza bi el atsanız diyorummm

İLGİNÇ OLABİLİR ASLINDA AMA ZATEN NET YAVAŞ GİDİYO...

Tüm teknolojileri mac os icat ediyor.

ben indirdim deniyorum

''Tüm teknolojileri mac os icat ediyor.'' bu yorum hangi akıllının ? ve ne alaka ? adam googledan bahsediyor sen mac diyorsun... hava su deseler mac diyecek gibisin... bu ne saplantı. üstelik o gördüğün tarayıcı safari değil safari skin'i giydirilmiş firefox haberin olsun... tarayıcıya bakıpta bu yorumu yaptıysan çuvalladın arkadaşım...

Daha videoyu oynatırken bile pc takılıyor komedi :D

denedim güzel bi şey ama ne işe yarıyacak

3D ile ilgili olarak burada yapmaya çalışılan Java , Open Gl implamantasyonu. Tabi modellerin tasarımlar ve model assetlerinin oluşturulamaması sebeplerinden dolayı boyutlar büyük oluyor, Java Open Gl ile haberleşirkende Bilgisayar işlemcisi ve Ram olanaklarını sonuna kadar zorluyor burda başarı beklemek yanlış olur. Bu bir 3D denemesi modelleme mantığı ve deployment açısından bir sonuç vermesi beklemek mantıklı olmayabilir. Daha düzgün bir implamantasyon ve Platform olana dek bu proje başarılı sayılamaz.

evet ya çok kasacak birşey bu işlemci ram vs baya bi yuksek olması lazım bende siz gib bundan pek basarı bekleme suan tabiki :D

chrome os ile çok yakından ilgili olduğunu düşünüyorum açıkçası. Google işletim sistemini tarayıcının kendisi yapacak fakat onda nasıl oyun oynanır nasıl yazılım çalıştırılır diyordum. Demek artık onlar da oluyor.

Sen de yorum yaz