İnternette Virüs Taraması

Sisteminizi koruyan bir antivirüs programına sahip değil misiniz? İnternetten yardım alın...

Bilgisayarımızı zararlı virüslerden temizlemek için anti-virüs programlarından yardım alıyoruz. Ancak henüz güçlü bir programa sahip değilseniz, bu durum virüsler karşısında çaresiz kaldığınız anlamına da gelmez. İnternet, her zaman olduğu gibi yine yardımınıza koşuyor.

Virüs konusundan daha önce defalarca bahsetmiştik. Bilgisayarımıza ciddi zararlar verebilen bu küçük yazılım parçacıklarına karşı koymak isteyenler, sistemlerine mutlaka bir anti-virüs programı kurmak zorundalar. Bu programlar sistemi sürekli olarak gözlem altında tutarlar ve virüs tehlikesini minimum seviyeye indirirler.

Ülkemizde kullanılan bilgisayarlara şöyle bir göz atarsak, ne yazık ki bu bilgisayarların büyük bir kısmında anti-virüs programı bulunmadığını görürüz. Bu tip bir programa sahip olan kullanıcılar ise, çoğu zaman güncelleme yapmayı ihmal ederler. Her gün yeni virüslerin geliştirildiğini düşündüğümüzde, güncelleme işleminin önemini de net bir biçimde anlayabiliriz. Eğer 6 ay önce bir anti-virüs programı kurduysanız ve bu programı hiç güncellemediyseniz, geride kalan süre boyunca ortaya çıkan yeni virüslere karşı çaresiz kaldınız demektir.

Eğer sisteminizde herhangi bir anti-virüs programı yüklü değilse ya da güncelleme yapmak gibi bir şansınız yoksa, virüs taraması için "online" servislerden yardım alabilirsiniz. Bazı program üreticileri, internete bağlı bilgisayarları virüs taramasından geçiren özel hizmetler sunmaktadırlar. Bu bölümde, Panda Software'in "ActiveScan" adını verdiği "online" virüs tarama hizmetine birlikte göz atacağız. Ancak dilerseniz, diğer üreticilerin internet sayfalarına göz atabilir ve böyle bir servis sunup sunmadıklarını kendiniz de öğrenebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

program virüs içeriyor tavsiye etmem

program belli bir aşmada takılıyor.Denemeyin vakit kaybı olur

COK SOR Bİ ANTİ VİRÜS İNDİRİCEZ

kesinlikle program virüs içeriyor denemeyin bile

şimdilik tarıyor bakalım ne olacak 100/14 de kaspersky yerleşik korumam var ancak suana kadar online tarama 9 şüpeli dosya buldu

bu yazılım taramadan sonra irüsleri oldugu gibibırakıyomu
yoksa temizliyomu acaba

anti vürüs proframım mod var vürüsü temizliyeredim

99,96 bitti çok şükür

uğrayım umduyum kadar iyi bir programdır.

bAYA UZUN BİR tarama ama bakalım 100/41 deyim ve tam 1 saat oldu:)))

arkadaslar bu programı kullanmayın. casus yazılımı var. bunu bılgısayarınızda işleme soktugunuz an butun kisisel bilgileriniz çalınıyor.

virüs var diyen arkadaş saçmalama yalan da söyleyip milleti korkutma

Multi-Engine Antivirus Scanner - Services - NoVirusThanks.org

saygıyla

zaararlı dikkat

he wala dikkat edin! --------------------------------

olmadı asdasdasdas

daha iyi alternatifler var...

Güzel olmuş . Belkide arkadaşın dediği doğrudur. Virüs vardır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir