worldking

Saklanan gizem: Türk piramitleri

Türkler piramit yaptılar mı? Piramit yaparken etkilediler mi yoksa etkilendiler mi? Neden yaptılar?

'Türk' ve 'Piramit' kelimeleri size alakasız gelebilir.Ama Türklerin de dünyanın piramit yapımcılarından olduklarını biliyor muydunuz? Ve bu piramitleri Çin civarına yapmışlardır. Uygur Türklerinin yaptığı bu piramitler Mısırdaki piramitlerden daha büyüktür ve daha fazladır.

Vikipedi demiş ki:
Türk piramitleri; Çin'de bulunan ve çinin sakladığı Türklere ait ve mısır piramitlerine oranla daha büyük ve çok sayıda bulunan piramitlerdir. Çin'in xiang kentinde bulunur bunların en büyüğü beyaz piramittir uydudan görünebilmektedir ve tamamen eski Türklere aittir ne yazık ki Çin bunları gizlemekte ve beyaz piramiti bir dağ görünümüne sokmaya çalışmışlardır.

Şimdi soru sorma zamanı geldi:
Bu soruyu yine Çin haritasıyla, biz yanıtlayalım.
Siz herhangi bir ülkenin başkanısınız. Ülkenizde yüzlerce dünya harikası bulunmakta; Mısır’daki piramitlerin iki katı yüksekliğinde piramitler… Siz bunları tüm dünyaya tanıtır ve bacasız ekonomiye mi açarsınız, yoksa bu piramitlerin olduğu bölgeyi yasak bölge ilan eder ve bütün dünyadan gizler misiniz?

Yukarıda görmüş olduğunuz harita, günümüz Çin Halk Cumhuriyeti’nin haritası. Birde karşılaştırmak üzere, bir bilim adamının (İngiliz araştırmacı James Churchward) 1900’lü yılların başında yaptığı araştırmaya bağlı olarak yaptığı Türk Uygur haritasına bakalım.

Çin kaynaklarınca da kabul edilen bu varlığı, Çin kaynakları şu şekilde açıklar: “Uygur İmparatorluğu Mu’nun en başta gelen koloni imparatorluğuydu ve doğu yarısı Tevratta sözü geçen Tufan sırasında mahvolmuştu. Çin efsaneleri Uygurlar’ın 17.000 yıl önce medeniyetlerinin zirvesinde olduklarını anlatır. Bu tarih jeolojik fenomenlere de uygunluk göstermektedir.”Yukarıda bahsi geçen dönem MÖ 1000’li yıllarda Çin’de varolmuş Hun devleti değil, MÖ. 17 yüzyılda Çin toprakları üzerinde hakimiyet sürmüş olan Uygur İmparatorluğudur.Beyaz piramit ve bunun etrafındaki diğer piramitlerin hepsi, Türk yapımıdır ve Uygur İmparatorluğu zamanında yapılmıştır. Çin’in bu piramitleri bütün dünyadan saklamasının nedeni budur. Günümüzde bu piramitleri gizleyebilmek için, üzerlerine ağaçlar dikerek, orman görüntüsü verilmeye çalışılmaktadır.

Çin, eğer bu piramitlerin araştırılmasına izin verirse, bütün dünyanın hep bir ağızdan söylediği bir çok yalan gün yüzüne çıkacaktır ve duyulan korkunun nedeni budur. Günümüzde Doğu Türkistan’ın varlığını bile tanımayan ve “Bu topraklar Türklerin değil, binlerce yıldır bizim” diyenlerin yalanları ortaya çıkması, Çin devletinin işine gelmemektedir.Dikkatli bakarsanız piramidin neredeyse arkadaki dağ ile aynı büyüklükte olduğunu fark edebilirsiniz. Sonuç olarak, bu piramitler yaklaşık MÖ 10 binli yıllarda, Türkler tarafından yapılmış olup; Beyaz Piramit ismindeki piramit, 300 metre yüksekliği ile dünyanın en büyük ve ilk piramiti olma özelliğini taşımaktadır Muharrem Kılıç'ın "Gizlenen Türk Tarihi" adlı eserinden faydalanılmıştır.


Yukarıda resimlerde gördüğünüz size bir dağ gibi gelebilir fakat bu Çin'deki Beyaz Piramit'tir. Çinliler Türkleri bu eşsiz eserini dünyadan saklamak ve toprakların kendilerine ait olduğunu belirtmek amacıyla piramidin üstüne toprak döküp ağaçlandırmıştır.Şu anda bu bölgeye girmek bile yasaklanmıştır.Gerisini siz düşünün.

Not: Bu piramitlerle ilgili yazılarımıza devam edecek, Türk piramitleriyle ilgili bulguları sizlerle paylaşacağım.

Okuyucu Yorumları

Toplam 36 Yorum

Türkler, yaşanan büyük doğal felaketler nedeniyle göçebe yaşama geçmiş, doğayla fazla oynanmaması gereketiğini defalarca öğrenmiş, aslen yerleşik yaşamın yaratıcısı olan bir millettir.
pramit yapımını türkler mezopotamyaya (ve daha erken dönemde avrupaya) taşıdı, oradan yayılan bilim, kültür ve medeniyet binlerce yıl sonra mısıra ve antik yunana geçti. bugün bilinen çoğu ahlak, fizik ve metafizik bilginin temeli türklere aittir ama uyanık geçinen toplumlar tarafından modifiye edilerek değişik formlarda ve sahte etiketlerle dünyaya pazarlanmıştır.
batı insanı bilim ve kültürün asıl kaynağını her zaman gizlemiş ve üç dört bin yıllık yunanı ve mısırı kaynak göstermiştir. çok sıkışırsa arap medeniyetlerini kaynak göstermiştir ama, yağmacı ve ganimet meraklısı vahşi araplar tarihin hiçbir döneminde medeni olamamış bir bedevi millettir, sadece korktuğu şeylere saygı gösterir.
atalarımla gurur duyuyorum ve bunu önlemeye çalışan bütün sözde medeni stratejilerle sonsuza kadar savaşacak kadar da barbar(!) bir türküm. ilkellikle, sahtekarlıkla, şerefsizlikle savaşmak genlerimde var.
türk olmak, türklüğüyle bile mutlu olabilmektir.
atamın dediği gibi: ne mutlu türküm diyene!

yok yaaa hadi be herhelde dünyayı kurtaran adam filminden esinlendin puahahahaha yok yaa öyle şeyler rüyada olmaz

işte türk dediğin budur geçmişini unutma daha çok oku ve daha çok şey öğren sen tekrar atan gibi ol

Lan çinliler.Kendi çocuklarınızı köpeğinizi, evinizdeki böcekleri, pisliğinize varana kadar herşeyi yiyosunuz ya.Şimdi de gelip tarihin gerçeklerini ört-bas edip Türklerin varlığını sindirmeye çalışıyosun.Ama sindiremezsin.Yediklerin seni zehirler ancak.Senin yaptığın faşizanlığı Hitler'de bile görmedi bu dünya.Al terliğimi ye daha ne yapim.Bana barbar diyenler önce kendi kimliklerini ideolojilerini, toplumlarını eleştirsinler.Sonra gelip barbar deyin bana.Ben Türk'üm ve barbar(??!)
olmaktan da gurur duyuyorum.En azından kendi çocuğumu, börtü böceği yemiyorum.

ne işe yaramış peki onlar :)

"Dikkatli bakarsanız piramidin neredeyse arkadaki dağ ile aynı büyüklükte olduğunu fark edebilirsiniz."

yazanın perspektif diye birşeyden haberi yok herhalde

@05 Şubat 2010 16:22 aynen kardeş biraz sallamş orda

Türk tarihinin sadece Osmanlı'dan ibaret olmadığını kanıtlayabilecek türde bir örnek. Eskiden beri Çinliler ile Türkler arasında İpek Yolu için savaşlar yapıldı. Belki de ordan kalma bir kin vardır içlerinde.

güzel paylaşım

bu piramit hiç de 300m yükseklikte gibi görünmüyor.

uydruktan haber yapmış

@05 Şubat 2010 20:36 araştır o zaman abicim araştır google eart diye bir olanağın var aç bak var mı yokmu?

geçmişinizi ne akdar küçük görüyorsunuz. Türkler olmadan tarih olmaz. Hiç bir şey olmaz halendir bunu anlayamamışsınız. Öğrenememişsiniz, bu haberin doğrulupuna inanıyorum. Medeniyet türklerle başladı bizimle son bulacak.. Bunu sallamıyorum.. Araştırın görün. Çağlar boyu dünyanın en önünde en üstünde geldik hala da öyleyiz.. Mallesef farkında değiliz. Kuraklık susuzluk 4 mevsim bunlara örnek. Hiç bir yerde bizdeki gibi toprak ülke dil din ırk medeniyet yok.

Bence bu haber doğru ve gayet mantıklı. Türklerin hiçbişey yapamayacağını söyleyen Türkleri küçük gören "TÜRKLER" tabiki yalanlayacaktır böyle bir haberi. Peki neden kendimizi bu kadar küçük görmekteyiz, kendilerini yabancı bir ülkenin vatandaşı mı sanıyorlar bu kendilerine Türk deyip te küçük gören zavallılar.

Desene çinliler boşa yorulmuşlar binler ce ton toprağı sırtlarıyla çekipte 300 metre yüksekliğindeki piramit i saklamaya kalkmışlar çinliler gerçekten çalışkan milletmiş

ilginç, metal fırtına4 romanında da yazar konuyu bu efsane üzerine kurmuştu. özellikle orada bulunan yazıtlarda 2012 kehanetine benzer bir kehanet olduğunu keşfediyordu romanın kahramanlarından biri. demekki Muharrem Kılıç'ın "Gizlenen Türk Tarihi" adlı eserinden faydalanmış metal fırtına nın yazarı Orkun Uçar .

beyaz piramit için 300 metre yüksekliğinde demişsiniz ama ağaçlandırılmış haldeki beyaz piramitin 300 metre olmasına imkan yok nasıl oluyor bu¿

''ama, yağmacı ve ganimet meraklısı vahşi araplar -tarihin hiçbir döneminde- medeni olamamış bir bedevi millettir''
Yazık ediyosun kendine ! kendi dinine küfretmek gibi bişey bu

Türklerin muazzam tarihini yok sayarak, gizemler ve bilinmeyenler üzerine sahte bir tarih kurma hevesi çok yoğun. Resmi ve kanıtlı bu dev tarih bize yeterken, uydurmalara tevessül edenleri, kendilerini kayıp uygarlıklar denilen mu'ya ve atlantise bağlayanları, roma, inka, aztek ve vikingleri, hatta uzaylıları bazı şekil kelime harf benzerlikleri görerek ata olarak görenlere acıyorum.

bir çoğunuzun söylediği belgesiz sadece etraftan duyulmuş bilgilerle sanki doğruymuş gibi göstermeyin.konuya hakim değilseniz boş yere celallenmeyin.en büyük piramiti biz yaptık bizden gördüler bizim uygarlığımızı kendilerinmiş gibi sösterdiler.falan filan bugün biz ne yapıyoruz onların eşyalarını ithal edip onların teknik bilgilerinden faydalanıyoruz.tamamen çağın gerisindeyiz.birkaç küçük veya büyük buluş yapınca övünüp sürekli imrenerek bakıyoruz batıya.bügün günlük hayatta kulandığımız aletlerin kaçı türk patentli sorarım.övünmeye gelince yok biz zamanında şunu yaptık şu savaşı kazandık.BUGÜN NAPIYORUZ ONA BAKIN.465.000.000.000$ fazla borcumuz var.işsizlikte dünya beşincisiyiz.ekonomi oturmamış vs
ondan sonra vay efendim bizim medeniyetimizi kopyalayıp yapıştırmışlar.bugün aynısını biz yapmıyomuyuz.türki cumhuriyetlerde çinli yapıt,heykel ne bilim tarihi eser olsa aynısını yapmazmıydınız.
üstelik madem bu kadar kesin neden kimse müdahale etmiyor.bu gibi tarihi eserleri koruyan kurumlara neden başvurulmuyor.çin izin vermiyomuş.bence bu bahane değil.sürekli kendini öven şu zihniyeti lütfen bırakın artık...

Yazı çok tutarsız. 20x30 mt civarındaki taş piramit arkasındaki dağla kıyaslanmış. Uzaydan çekilen resim ağaçlık olmayan bir bölgeyi gösterirken, resmi verilen (dağ denilen) ama bir tepe olan bölge ormanlık. Mu Türkleri denilen uygur ataları yeni bir palavra. Birileri bizimle dalga geçiyor, hemen yeme atlamayalım.
Doğu Türkistanın Çin tarafından işgali ve sömürülmesi gerçeğine, sahte hikayeler sokmak açıkca artniyettir..

< ...kendilerini yabancı bir ülkenin vatandaşı mı sanıyorlar bu kendilerine Türk deyip te küçük gören zavallılar.>

ülke vatandaşlığına dayalı türk olmakla altyapı olarak türk olmak farklı şeylerdir. alaycı yaklaşan, kendine veya çevresine güveni olmayan tiplerin damarlarında asil herhangi bir kan dolaşmadığı için davranışları gayet normal. çevrelerini küçültmeye çalışarak kendi profil seviyelerine çekmeye çalışırlar ki ezilme tehlikesi azalsın.
gerçek türkler, Atatürk!e benzer, onun düşünce ve tavırlarıyla hareket eder, o nedenle, ölümüne onunla işbirliği yapıp ülkesini yeniden yamyamların istilasından kurtarmıştır.

bütün dünyanın adil şartlarda rekabet edemedikleri türklere karşı bu tip tezgahlar düzenledikleri klasik bir gerçektir. zehirli marshal yardımlarıyla zorla beslendirilen bir kuşağın özellikle de kadınların şizofrenik yoğunluğuna da bakabilirsiniz. diğer sabotaj ve dolapları da öğreneceksiniz bir gün.

bir türlü anlayamadıkları şey, her seferinde bunun bedelini ödemeyeceklerini sanmalarıdır. fazlasıyla ödeyecekler.

türkler uzun zamandır o kadar cahilce ve şuursuz bir sisteme sokulmuştur ki, peygamberden 200 yıl önce yaşamış olan, avrupayı hizaya sokmuş atillayı bile müslüman sananlarla doludur türkiye.
biraz iyi niyetinden saf olsa da, yumurta kapıya dayandığında aklını başına toplayıp gerekeni yapar türkler.

diğer toplumlar bunu çok çok iyi biliyor. yoksa emin olun, bu en zengin coğrafyada başka hiçbir topluma yaşam şansı vermezler.

Ufolar, sırlı ve gizemli olaylar gibi ispatı mümkün olmayan konuları işleyen crystalins com. adresli abd sitesinde çin piramitleri olarak adlandırılan bu resimler, bir türk sitesinde komplolandırılarak servis edilmiştir. Tabiiki, tarihi tarkan tolga karaoğlan malkoçoğlu gibi çizgi romanlar zanneden tarih zayıfı milli sitelerimizcede mal bulmuş mağribi gibi dilden dile yayılmıştır. Tarih okumayan ama popülerist hikayelere ilgi duyanlar için güzel bir konu.

Böyle bir haberi yayınladığınız için çok teşekkürederim.Maalesefki Türk Tarih Kurumu bir işe yaramıyor...

Arkadaşlar yazıda bazı tutarsızlıklar olabilir ama Çin hükümeti neden piranitlerin olduğu bölgeye girilmesine izin vermiyor. Sadece üst düzey yetkililer girebiliyor ve araştırılmacılar ne yaparlarsa yapsalar giremiyor. Önce bunlara bir açıklama getirilsin ki sonra tartışırız Türk Piramidi mi Çin Piramidi mi?

Hadi yanlış söylemiş olalım, onlar Çinlilerin olsun. Madem çinlilerin niye kendi kültürlerine zarar versinler ki? Niye piramitlerin dokusuna zarar verip, onları koca bir daha dönüştürsünler? Para için kilodun bile kopyasını yapan çinliler, koskoca piramitleri yok etmeleri için bir neden var mı? Hangi millet kendi tarihine bunu yapar? O piramitler belki bizim değil ama Çinlilerin olmadığı kesin...

mu kıtası ve çindeki 100 e yakın uydudan görülen piramitler için ortaya sunulan teorilerin tutarsız yada saçma olduğunu söyliyen arkadaşlarımızın biraz araştırma yapsalar güzel sonuçlar elde ederler.örneğin kayıp mu kıtası nın türkiyede araştırılması için Atatürk bu kitayla neden ilgilenmisti?"
Türkler'in kökenini ortaya çikarmak Gazi'nin en büyük isteklerinden biriydi. Cumhuriyetin ilk yillarinda Osmanlilar'in son dönemlerinde Türklük Akimlari üzerine yapilan arastirmalari derledi. Atatürk'ün istegiyle birçok bilim adami ve arastirmaci bu alanda arastirmalar yapti. Yabanci bilim adamlari davet edildi. 1930'da Türk Tarih Kurumu kuruldu. Çok zengin malzeme ve bilgilere ulasildi. Yine de Türkler'in nereden geldikleri tam açiklik kazanmadi.
Maya Diliyle Türkçe Arasindaki Benzerlik
1932'de emekli General Tahsin Bey Atatürk'ü ziyaret etti. Maya dili ile Türkçe arasindaki benzerliklerden bahsetti. Mayalar Meksika'da yasamislar, Türkler ise Orta Asya'dan gelmislerdi. Aradaki uzakliga ragmen, Gazi konuyla ilgilendi. Tahsin Bey'i Meksika'ya elçi olarak atadi. Ona iki dil arasindaki benzerlikleri ortaya çikarma görevini verdi.
Tahsin Bey Meksika'ya gitti. Orada kendisine Amerikali Arkeolog William Niven 'in buldugu tabletlerden bahsettiler. Maya dilinin kökeninin bu tabletlerde oldugu anlasilmisti. Türkçe ile Maya dili benzerlik bu tabletlerde aranacakti. Bu tabletler Tahsin Bey'i saskina çevirdi. Çünkü tabletler MÖ 200.000 ile 70.000 yillari arasinda Pasifik'de yer almis bir kitayi haber veriyordu. Kitanin adi MU idi. Avustralya'dan birkaç kat büyüktü. Yüksek bir uygarliga ulastiktan sonra deprem veya tufan sonucu battigi saniliyordu.
Ingiliz Albay James Churcward Hindistan'daki tabletleri Tahsin Bey'e bilgi olarak sundu. Bunlar da kayip Mu Kitasi ile ilgiliydi. Ve Churcward 50 yil çalismisti bu tabletleri çözebilmek için. Bu konuda 5 kitap yayinlamis bir uzmandi.
Tahsin Bey, ögrendiklerini, bulduklarini düzenli olarak Atatürk'e rapor ediyordu. Gazi; Churcward'in Mu ile ilgili kitaplarini getirtti ve 60 kisilik bir tercüme heyetine Türkçe'ye çevirme emrini verdi. Kitaplar basilmadi. Daktilo edilerek Atatürk'ün önüne kondular.
Atatürk metinleri büyük bir dikkatle okudu. Insanin yaradilisini anlatan bölümle özellikle ilgilenmisti. Mu'nun insanligin ana vatani oldugunu nüfusun 64 milyona çiktigini anlatan bölümlerin altini çizmisti. Mu'da geçen Tanri kavramiyla da yakindan ilgilenmis, yaraticinin insan akliyla anlasilamayacagi, sekillendirilemeyecegi ve adlandirilamayacagi üzerinde durmustu. Tercümelerde Maya dili de dahil tüm lisanlarin Mu dilinden türedigi belirtiliyordu.
Mu kitasinin batisini anlatan bölümde halkin "Ya Mu bizi kurtar." diye bagirdigina dikkat çekerek Mu'nun bir ilah adi oldugu sonucuna vardi. Mu kökenli özel isim ve sifatlari, Öztürkçe ile karsilastirarak (Kui: kögü : Aile vb.) not aliyordu. Atatürk, önce Türkler'in kökenini ve Mu dilinin Türkçe ile baglantisini incelemis sonra da Mu sembollerini Latin alfabesiyle karsilastirmisti.
Daha ilginç olan Mu'nun demokrasi ile yönetildigini ve günes enerjisinin aydinlatmada kullanildigini anlatan satirlarin altini çizmekle kalmamisti kendi notlarini da ilistirmisti.
Bugün bu kitaplardan Kayip Mu Kitasi ve Mu'nun Çocuklari Anitmabir kitapliginda 1301, 1302 no ile kayitlidir. Çeviri metinleri ise kitaplikta 4 dosya halinde bulunur. Gazi'nin Mu ile ilgili çikardigi sonuçlari ne yazik ki tam olarak bilemiyoruz.
Emekli general Tahsin Mayatepek Meksika'daki arastirmalarinda çok daha fazlasini bulmustu. Maya, Aztek ve Inka uygarliklarinin Türkler'in kullandigi esyalara benzer esyalar kullandigini Atatürk'e iletmisti. Davullar, kalkanlar üzerlerindeki ay ve yildiz sembollerine kadar bizimkilere benziyordu. Tahsin Mayatepek, çalismalarini belge ve fotograflarla 3 ciltlik defter olarak toplayarak
Atatürk'e gönderdi. Bunlarin ikisi 70'lere kadar TDK kütüphanesinde idi. (No:57-56) Üçüncü defter kayiptir. Bu defterlerde dini tören, ibadet ve tapinaklarin bile sasilacak kadar benzerligi gösteriliyordu.
Atatürk'ün 6 ay gibi bir sürere Türkçe'yi Latin harflerine kavusturacak kadar bilgili ve yetenekli oldugu düsünülürse, onun kesinlikle siradan bir dil bilimci ve tarihçi oldugu düsünülemez. Öyleyse bu arastirmalari da siradan bir merak olamazdi. Yine O, neyi nerede arayacagini herkesten iyi biliyordu. Bugün Atatürk'ün gizli kalmis düsünceleriyle birlikte bu arastirmalar da Anitkabir'in sessizliginde uyumaya devam ediyorlar. Eger gerçekten var olduysa, Mu Kitasi'nin kalintilarinin Pasifik'in derinliklerinde durdugu gibi...

beyaz piramitlerde gizlice çekilen bi kaç fotoda ki ayrıntılara bakarsanız piramitler türk uygarlığına ait.piramit içindeki mezarda görüntülenen bi kafa heykelinde ay yıldız simgesi göze çarpıyor.ay yıldız göktürklerin paralarındada vardır.osmanlı tuğralarındada vardır.
'İlim Çin'de bile olsa gidiniz alınız' emri, Peygamberimizin (S.A.V) emri ise; peygamberi bir yönlendirme ile bir mesaj taşımıyor mu?

Arkadaşlar bu arada "Saklanan Gizem: Türk Piramitleri (Bölüm 2)" yayınlanmıştır. Meraklıların dikkatine!

http://www.chip.com.tr/blog/worldking/saklanan-gizem-turk-piramitleri-bolum-2_5543.html

yav simdi durduk yere araplara neden laf attin onu anlamadim olayin araplarin vahsiligiyle ne alakasi var yaptiysan piramiti araplarami yaptin bende bu zumreyi anlamiyorum tamam anladik irkcisinda neden araplar vahside mesela avrupalilar degil onlar cokmu medeni durduk yere bu arap dusmanligi neden kaldiki peygamber efendimiz doneminde mekke sehir devleti 13 tane bakanlikla yonetilirdiki buda senin dedigin gibi bedevilik degil gunumuz demokrasisidir bak bakayim o devre baska boyle bir devlet varmi hepsi monarsi neyse yazacak cok sey varda bu adami karsima alip konusmam lazim burda yazmayla olmaz.

bunları türkler yaptı araplar değil

herkezde birsey söylüyor kendine göre... Bilgi kirliligi almis basini gidiyor...
Keske Türklerin böyle bir tarihi olsada, kanitlari olsada, bizede nuna inansak...
Atatürk'ün Mu Kitasi ile ilgilenmeyisle bu piramit diye anlatilan yalanlarin ne alakasi var bu arada?...

o pramitleri Uygurlar yapmistir,cinliler sahte kisiliklerle boyle insaat yapamaz. pekin(hanbalik) ni de uygurlar insaa etmistir. tarihe bakin.

kısacası sanlı turk tarihimiz böyle bisey olmasaydı neden saklasınlar kim bilir içinde neler yazıyodur merak etim doğrusu

Değerli arkadaşlar. Ben bu piramit konusundan başka farklı bir sey soylemek istiyorum. Bazi yorumlarda tarih türksuz olmaz, tarih türklerle var diye yorum yapanlar var. Bakin arkadaşlar, nuhun gemisi cudiye indiği vakit gemide 80 kişi vardı. Bunlar cudinin eteğinde bir köy kurdular ve adını 80ler anlamina gelen sekenin kurdular. Nuh ve oğulları hariç geri kalan herkes öldü ve soyları turemedi. Bu yuzden nuha 2. Adem denir. Zira bütün insanlar onun soyundan geldi. Ham, sam, ve yafes adinda üç.

çinlier bunu kendi yapsaydı bütün dünyaya yaymış binlerce dolar kazanmış kendilerini yücelte yücelt biitirememişlerdi sakladıklarına göre kesin bizimdir bunlar kim bilir türklerin diye neler saklıyorlardır bu çinliler yıllar öncede korkak ve halsiyetsiz insanlardı yine aynınar ayrıca bize türkler göçebe hiç yerleşik hayata geçmediler bir yerleri ve yurtları yoktu hiçbirşey yapmadılar dedirten kimdi acaba bizim gerçek vatanımızda olan ve türkler hakkkında yalanlar uyduran çinliler

Sen de yorum yaz