Donanım dünyasının en büyük 10 hayal kırıklığı7. RAMBUS bellekler

4 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

intel her zaman kullanıcısını yolda bırakıyor böyle yaparak zaten

RAMBUS bellekli p4 kullandım gercekten performanslı idi o zamanlar ama pahalı olması bitirdi ucuc olsa idi geliştirilebilirdi

Bende RD-RAM magduruyum.. ozaman en iyisi rd-ram dediler. Butun dergi yazarları bile.. simdi ise RD-bulamıyoruz..

2002'de bilgisayarı aldığımda en iyisi RD-RAM dediler. Performasından şikayetçi değilim gerçekten üstün performans ama piyasada bulunmuyor. Donanım konusunda çok kullanıcısı olmasada her zaman meraklıları bulunan böyle "piyasa standartlarının üzerinde performanslı lğks donanımlar" her zaman oldu olmayada devam edecek ama RD-ram nedense tutmadı. Lüks severler için sorunun fiyat olduğunu sanmıyorum. Yada Fiyat/performans ilşikisi...

mecidiyeköyde ulus pc var orda rd ram satılıyor

Ben de PC almaya karar verdigimde RD-RAM piyasaya yeni cikmisti.Tabi bilgisayardan anlamadigim icin bir arkadas(Emrah Olgun) RD-RAM li almis bana.. Saolsun 6-7 senedir kaldik 128 MB ram li bilgisayarla..

Sen de yorum yaz

7. RAMBUS bellekler

Intel, 2000 yılının sonuna doğru Willamette çekirdekli ilk Pentium 4 işlemcilerini tanıtmıştı. Aynı tanıtımda Intel'in RD-RAM desteği de yer almıştı. RD-RAM, Rambus firması tarafından, o zamanlar kullanılan SD-RAM'e alternatif olarak geliştirilmişti.

Ancak RD-RAM'in üstün performansı, yüksek fiyatını pek karşılayamamıştı. AMD işlemci ve SD-RAM'den oluşan sistemlerin performansı, Pentium 4 ve RD-RAM'den oluşan sistemlerin performansına eş değerdi ve fiyat açısından çok daha avantajlıydı. DDR-RAM'in piyasaya girişi ile Rambus yok oluş sürecine girdi.

 

Turhost