Sistem hatası: En sinir bozucu teknolojik olaylarRaptiyeler: İnsanoğlunun işkencesi

30 / 40

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

abi bende 775 pin fanlara gıcık kapıyorum :D
ona öyle ya onu bastır çıkartırken tırnakları döndür :D
AMD gibi kitlemeli yapsalar güzel olcak.

ya harbıden bu raptıyelerın karısık bı sıstemı war ıslemcı sogutucusu temızlemek ıcın cıkarmıstım takması 3 saat surdu:)

Düz uçlu bir tornavida ile bunların montajı 5 dk sürmüyor :)

Yok yok böle harika devam et intel, ben AMD satıyorum nasıl olsa sadece :D

Anakarta işlemci soğutucusu takıyordum. İşlemcinin kendi kutusundan çıkan örijinal fanlı soğutucusu. (Phenom II 4x 955 BE). İşlemci soğutucusunun klipsleri ne kadar kısa yapılmış sa, işlemciyi az daha kıracaktım, inanın takıncaya kadar ömrümden ömür gitti.

ya her seferinde ayar oluyorum buna. birini kolayca takıyorsun sorun olmuyor. ikincisini hemen yanındakinden takarsan oda sorun olmuyor ama bu sefer kastığı için öbür ikisini takamıyorsun. hadi taktın tık karşısındaki atıyor. bende elim mahkum önce birini taktıkltan sonra karşı çaprazındakini takıyorum sonra diğer ikisi daha kolay takılıyor. bi gün elimde bi anakart kalacak ama bakalım hadi hayırlısı...

en güzeli p4 zamanındaki soğutucuların klipsleri , gerisi yalan.

core i7 975 işlemci ve gigabyte X58 extreme anakarta bi dünya para verdikten sonra işlemci soğutucusunu takarken az korkmamıştım bişey oldu mu acaba diye ..

Benim gibi işi bileceksiniz. Bizde bilip söküp takmasını ama tanıdık bilgisayarcı olunca senin yerine gayet güzel söküp takıyorlar. :D Kolay bir yöntem.

Birçok kez bu fanlardan taktım ve sürekli de takıyorum. Yöntemi çok basit. önce deliklere bastırmadan oturtun. Sonra parmaklarınızı çapraz olarak bastırın yani tek tek yaparsanız kabusa dönüşür zaten. Ama karşılıklı çapraz yaparsanız çok kolaydır. Bir de ipucu Anakartı montedmeden takarsanız çok daha kolay olur.

ilk taktığımda anakartı çatlatmıştım. Garantiye götürdüm ve anakart böyle çıktı dedim. Değiştirtmiştim. :)))

umarım bilgisayarcın biliyodur onu takıp çıkarmanın kolayını yoksa benm gibi tamirden gelen bilgisayar açlmayınca kasayı bir açarsın fan yürümüş gidio akıllı bilgisayarcı da seni kazklamaya çalışıo

Anakartın haline ne demeli yay şeklini alıyor birden:)
En iyisi vidalı modeller.

Sen de yorum yaz

Raptiyeler: İnsanoğlunun işkencesi

Hiç işlemci değiştirdiniz mi? Yahut bir PC kurdunuz mu? Eğer yaptıysanız işlemci soğutucusunun kenarlarını süsleyen raptiyeleri bilirsiniz. Üç tanesini yerleştirmek son derece kolaydır ama dördüncüye sıra geldiğinde akla karayı seçersiniz. Bastırırsınız, sıkarsınız hatta neredeyse anakarta zarar verecek hale gelirsiniz. Peki, karşılığında aldığınız teşekkür? Bir sonraki işlemci değişiminde gevşetmenin imkânsız hale gelmesi!