Corona Virüs nedeniyle Görevimiz Tehlike'nin çekimleri durduruldu

Corona Virüs birçok ülkeye yayılmış durumda. Virüs şimdi de film çekimlerini etkiledi. Görevimiz Tehlike (Mission Impossible) serisinin son filminin İtalya'daki çekimleri, ülkedeki Covid-19 Corona Virüs salgını nedeniyle durduruldu. Çekimler önümüzdeki haftalarda Venedik'te yapılacaktı...

Görevimiz Tehlike'nin çekimleri durduruldu

Corona Virüs Avrupa'nın birçok yerinde görülmeye başladı. Corona Virüs vakalarının Avrupa'da en hızlı yükseldiği ülke olan İtalya'da Venedik'in karnaval kutlamaları da dahil pek çok organizasyon iptal edildi. Şimdi de virüs nedeniyle Görevimiz Tehlike filminin çekimleri durduruldu.

Çekimler önümüzdeki haftalarda Venedik'te yapılacaktı. Ancak film yapım ve dağıtım şirketi Paramount Pictures, İtalya'nın Avrupa'da en fazla Corona Virüs vakası görülen ülkeye dönüşmesinden sonra prodüksiyonu durdurma kararı aldı.Ülkedeki Corona Virüs vaka sayısı 25 Şubat itibarıyla Çin ve Güney Kore'nin ardından dünyada 3. sırada bulunuyor.

Tom Cruise,  Hollywood Reporter'a göre henüz çekimler için İtalya'ya gitmemişti.Bu kararın ardından prodüksiyon ekibi de İtalya'dan ayrıldı.

Paramount'un açıklamasında "Venedik yerel yönetiminin kamusal alanlarda toplanmama yönündeki çağrısının ardından oyuncularımız ve çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği için Venedik'te üç hafta sürmesi planlanan çekimlerimizi erteliyoruz" dedi. Açıklamada yer alan diğer ifadeler ise şu şekilde: "Bu süreçte çalışanlarımızın çekincelerine yanıt olarak onların evlerine dönmelerine izin verdik. Prodüksiyon yeniden başladığında geri dönebilirler. Yerel yönetim ve sağlık yetkilileriyle birlikte durumu sürekli takip edeceğiz."

Görevimiz Tehlike serisinde yaşanan ilk gecikme bu filmde değil. Daha önce de filmlerde ertelenme durumları yaşandı.

Görevimiz Tehlike Serisinde Hangi Zorluklarla Karşılaşıldı?

- Görevimiz Tehlike 3 filminin tanıtım etkinliklerinde Los Angeles'ta 4 bin 500 gazete otomatına dijital cihazlar yerleştirildi ve her gazete alımında yüksek sesle Görevimiz Tehlike müziği çalındı. Fakat bazı kişiler bunların bomba olmasından şüphelenerek düşünerek polise bildirdi ve birkaç gazete otomatı polis tarafından patlatıldı. Bir hastane de aynı nedenden dolayı 90 dakikalığına boşaltıldı.

- Üçüncü film, yönetmen Joe Carnahan'ın "yaratıcı anlaşmazlıklar" yaşaması sebebiyle görevi bırakmasının ardından ertelenmişti. Seriye yeni yönetmen atanana kadar Cruise'un yeni bir film (War of the Worlds) çekecek kadar vakti oldu.

- Ölümcül bir virüs salgınını aktaran Görevimiz Tehlike 2 filmi kötü hava koşulları, kent çekimlerinde yaşanan lojistik sorunlar ve görüntü yönetmeni Andrew Lesnie'nin Yüzüklerin Efendisi serisine geçmesi gibi problemlerle karşılaştı. Filmin yönetmeni John Woo, "Bugüne kadar çektiğim en zor filmlerden biriydi. Ama üstesinden geldik, mücadeleyi bırakmadık" ifadelerini kullandı.

- İlk filmdeki bir sahne Çekya'nın başkenti Prag'daki Lichtenstein Palace'da çekilmişti. Ancak bu sahne hedeflenenden çok daha pahalıya patlamıştı. Yetkililer çekim ekibine günlük ücretin 2 bin dolar olacağını söylemişti fakat çekimden sonra faturayı günlük 23 bin 200 dolar olarak kestiler.

- 2015 yılında Disney, Star Wars: Rouge One filmini duyurdu. O yıl Paramount da Mission Impossible: Rouge Nation filmini çıkaracaktı ve iki filmin adının benzerliği sorun yarattı. Film adının telifini alan ilk şirket Paramount'tu, böylece Disney'le pazarlıkta güçlü taraf oydu. Disney, Star Wars filminin tanıtımını Görevimiz Tehlike filmi vizyona girene kadar ertelemeyi kabul etti.

- Tom Cruise filmlerde dublör yerine daha çok kendi oynadı. Ancak bu yüzden sık sık yaralandı. Görevimiz Tehlike 3'ün çekimleri sırasında birkaç kaburgasında çatlak oluştu. 2018'deki 6. filmin çekimleri sırasında ise bir binadan diğerine atlarken bileğini kırdı.

Etiketler:

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play