10 dolara akıllı telefon olur mu demeyin!

Yalnızca 10 dolar ödeyerek Android'li bir akıllı telefona sahip olmanız artık mümkün!

  • Ercan Uğurlu
10 dolara telefon olur mu demeyin. Çünkü var!

Amerika'nın ünlü mağaza zinciri Walmart, son birkaç gündür bütçe dostu akıllı telefonlarıyla geniş çapta ilgi topluyor. Yalnızca 10 dolara satılan iki telefon modeli, daha önce kullanıcılara sunulan Firefox OS akıllı telefonundan daha ucuz olmasıyla, şu an en ucuz akıllı telefon unvanını almış durumda. Yalnızca 10 dolarlık fiyat etiketinin sahibi olan TracFone LG, Sunrise L15G ve Lucky LG16 modelleriyle adeta yok satıyor.

İsminden de anlaşılabileceği gibi LG ortaklığında geliştirilen TracFone LG cep telefonu modelleri, "bütçe dostu" fiyatına rağmen gayet işlevsel özelliklere sahip. Elbette güncel Android 6.0 Marshmallow işletim sistemini beklememek gerek, fakat Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışan TracFone LG Sunrise L15G ile Lucky LG16 modelleri, giriş segment teknik ekipmanlara sahip. WiFi desteği olan fakat 4G göremediğimiz modellerde, ön kamera da bulunmuyor. 4 GB dahili depolama alanına sahip olan telefonlara, neyse ki microSD kart ile hafıza eklemesi yapabilmek mümkün.

Çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemcinin bulunduğu Sunrise L15G'de 480x320 piksel çözünürlüğünde 3.8 inç ekran bulunurken, 3 MP gibi bir arka kamerası mevcut. Her iki telefon modelinin de teknik özelliklerinin oldukça yakın olduğunu söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ucuz etin yahnisi gibi olur. Kullanırken saç baş yolarsın , eğer saçın yoksa kafanda :) bu defa stresten dişlerini sıkar sıkar kırarsın. Ancak ''Ucuz mal alacak kadar zengin olan''lar var olduğu sürece de satış yaparlar .

@Tuti Urmeylander hemen kötüle emi aktroll...

çok ucuz bize geliş fiyatı 30-40 tl :D kdv ekle 35-50 tl aa ötv de var bu ülkede etti 70 tl :D

@18 Kasım 2015 03:06 hayır. Minimum ÖTV 120 lira. Bir de bunun kdvsi imei kayıt ücreti bandrolu falan 150 lira vergisi olur. Telefonun kendisi dolar kuruylan 29 lira olur. Eder. 179 lira. Diğer masrafları da koysak, TR'de 200'den aşağı satmazlar bunu.

O 10 dolar bizim ulkemizde vergilerle 100 lira falan olur :)

O telefon bize gelirsen kdv ötv vs.vs.vs. 1100 tl. Temiz.

Sen de yorum yaz