17.424 SMS'le inanılmaz bir intikam!

PS3 almak isterken dolandırılan adam, dolandırıcıyı canından bezdiren bir intikam yolu buldu!

  • Levent Öztürk
17.424 SMS'le inanılmaz bir intikam!

Eğer bir PlayStation 3 almış olsanız ve size asla ulaşmasa, dolandırıcılardan nasıl bir intikam alırdınız? William Shakespeare'in oyunlarını içeren 17.424 kısa mesaj göndermek güzel bir seçenek gibi duruyor.

Bristol Post'a göre, grafik tasarımcısı Edd Joseph'in yaptığı şey de tam olarak buydu, hatta tam olarak intikamını almayı bitirmiş bile değil. Joseph'in söylediğine göre, online bir satıcıdan 80 Pound karşılığında bir PlayStation 3 almaya karar verdi ancak parasını ödese de konsol asla eline ulaşmadı. Bunun karşılığında Joseph, Shakespeare'in 37 oyununun tamamını kendisini dolandıran satıcıya göndermeye karar verdi. 17.424 mesaj ise bu oyunların 22'sine denk geliyor. Kalan 15 oyunun oluşturacağı mesaj sayısı ise, Joseph'in kurbanı için 11.881 mesaj daha anlamına gelmekte.

Joseph'in elinde sınırsız miktarda mesaj hakkı bulunduğu için bu intikam şekli ona bedavaya geliyor ve her bir oyunu kopyalayıp yapıştırabildiği için yazma derdinden de kurtulmuş oluyor. Alıcıya ise mesajlar bölünmüş bir halde ulaşıyor. Başka bir deyiş ile alıcının telefonu durmadan titriyor. Ancak görünene göre, yazıların tarihi ve popüler statüsü alıcı için kaybolmuş durumda çünkü bunların Shakespeare yazıları olduğunu anlamış değil.

"İlk cevabımı bir saat sonra aldım ve ondan sonra da taciz içeren birkaç mesaj daha aldım... Ama yakın zamanda beni aramaya ve telefon üzerinden taciz etmeye başladı." Joseph'in Post'a kurduğu cümleler bu şekilde. "Ona oyunları beğenip beğenmediğini sormaya çalıştım ancak kendisi oldukça şaşkındı."

Joseph, bu işleme devam edeceğini ve "tahminen çok fazla tecrübe etmemiş birine kültür katmaya" çalışacağını söylüyor.

Eğer bir tavsiye cümlesi kurulacak olur ise, online dolandırıcılara Joseph'in parasını iade etmelerini önermek yapılacak en doğru şey olur. Eğer PlayStation 3 için verdiği 80 Pound'un uğruna 29.305 mesaj atmaya üşenmiyor ise, yaklaşık olarak 350 Pound'a satılan PlayStation 4 ile dolandırılır ise neler yapabileceğini siz düşünün...

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

adama bak be!

Hicbirsey anlamadim

Azmetmiş ağır işsiz

adam ağır işsizmiş :D

Helal Olsun!

Yürübe kim tutar seni

Üşememiş ya ben dolandırıcının yerinde olsam hattı değiştirirdim

Adamsın :D

mesaj engelleyicisini açsın

Bu adam askerde çok dayak yer

Adamın bütün mesajları aldığı kesin mi. numarayı engelleyebilir, mesaj gelmeden otomatik siler ruhu duymaz adamın, bunu yapmak çok basit

Block koymuştur belki adam, kerizim de ikinci defa salak durumuna düşmüştür.

adam o hattı kapatıp başka hat açar veya numarayı engeller. nasıl bir intikam bu anlayamadım.

@22 Mar 2014 23:51 o dolandırıcı Türk olsa yapar biliyorsunuz bizim Türklerin kafası pisliğe iyi çalışır ama yabancıların zeka seviyesi bizden biraz aşağıda anladığım kadarıyla.

Helal be, hiç durma adamım, aynı kafadanız.

Ağır işsiz,kopyala yapıştır olsa bile

adam numara engellemeyi bilmiyomuymuş ? :)

hattı değiştirmek ya da numarayı engellemek aklına gelmemiş mi?

helal olsun ama engelleme aklına gelmedimi senin

ahahah çok güldüm yaa

bu yabancılar idiyot galiba :D

Sen de yorum yaz