60fps YouTube videoları, ceplere geldi!

YouTube, web sitesinde sunmaya başladığı önemli desteği artık cep telefonlarında da sunuyor!

60fps YouTube videoları, ceplere geldi!

YouTube, 60fps video oynatma desteğini geçtiğimiz aylarda web sitesine eklemiş, daha sonra canlı yayınlarda da 60fps desteği sunmaya başlamıştı. Şimdi ise hizmet, 60fps video oynatma yeteneğini bugünden itibaren iOS ve Android uygulamaları için de sunmaya başlıyor.

Saniyede 60 karelik videolar, YouTube'da bir süredir bulunduğundan bu özelliğin telefonlara da sunulması an meselesiydi. Bir YouTube yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre 60fps YouTube videoları, artık Apple TV, PlayStation 3 ve 4'te de oynatılabiliyor.

Bazı kullanıcılar, 24fps veya 30fps'yi tercih etseler de 60fps, özellikle oyun tutkunları için önemli bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Zaten yüksek fps için tasarlanan oyunlar, 60fps desteği sayesinde YouTube'da çok fazla kayba uğramadan izlenebiliyorlar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

60 fps i boşversinler, çok da önemli değil, şu youtube telefon uyku moduna geçince de yada farklı bir uygulamaya geçiş yapınca da işlevini sürdürsün yeter.

O değilde Windows Phone'larda 60fps desteği tüm YouTube uygulamalarında ilk günden beri vardı, TubeCast'de uzun zamandır kullanıyorum zaten, dandroidciklere yeni mi gelmiş aferin cicişlerime :)

androidle iphonelardaki youtube çok dandik. lumialarda youtube uygulamaları arkaplanda da çalışıyor 60fpsyi de çoktan destekliyodu çok memnunum

60 fps olayı çok da önemli değil ama windows phoneda aylardır olan özelliğin androidle iosa yeni geldiğini öğrenmek önemli

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir