Amazon'dan Apple'ın iPhone kılıfı için şok uyarı: "Sık iade edilen ürün"

Amazon, Apple'ın iPhone 15'ler için satışa sunduğu resmi FineWoven kılıfı için dijital mağazada, "bu kılıfı almaya emin misin, pek tavsiye etmiyoruz, almasan iyi olur, bak başkaları aldılar ve pişman oldular, tekrar düşünmek ister misin?" benzeri bir uyarı yayınlamaya başladı.

Amazon'dan Apple'ın iPhone kılıfı için şok uyarı: "Sık iade edilen ürün"

Apple'ın iPhone 15 için ürettiği ve pek çok kullanıcı tarafından "şirketin en kötü ürünü" olarak değerlendirilen Finewoven kılıflar o kadar çok iade aldı ki Amazon, ABD ürün mağazasına bir uyarı etiketi koymaya başladı. Peki, sorun tam olarak nedir?

Birçok kişi kılıfı tutmanın rahatsız edici olduğundan ve kolayca çizildiğinden şikayetçi, dolayısıyla yasal süresi dolmadan satın almadan vazgeçerek para iadesi istemeye başladılar.

Amazon mağazasında kullanıcılar şu anda Apple Finewove kılıf üzerinde "sık iade edilen ürün" uyarısını görebiliyorlar. Bu elbette ürünün satışı için son derece olumsuz bir etki yaratıyor. Online alışveriş devi Amazon, "sık iade edilen ürün" etiketini 2023'ün başlarında kullanıma sunmuştu. Bu etiketin satışları nasıl etkilediğine dair resmi bir rapor yok ama üzerinde "sevilmeyen ve iade edilen bir üründür" uyarısını gören insanların onu satın almaktan vazgeçtiğini düşünmek hiç yanlış değil.

59 dolarlık fiyat etiketine sahip kılıfı bizzat Apple ürettiği için, Apple'ın "resmi" kılıfı olarak kabul görüyor. Ancak pek çok kullanıcı kılıfın rahatsız edici bir yapıya sahip olduğunu ve kullanmak istemediğini belirterek geri gönderiyor.