Android sonunda buraya da girdi!

Uzun zamandır dedikodusu yapılan ama bir türlü ortaya çıkmayan Android canavarı karşınızda!

Android sonunda buraya da girdi!
Ebatlarına göre kuvvetli bir donanım sunuyor

Bir süredir hakkında söylentiler gezen ama ne hikmetse karşımıza bugüne kadar çıkmamayı bir şekilde başaran yeni Ice Screen, sonunda ortaya çıktı. Tencent ve TCL Multimedia tarafından geçtiğimiz günlerde görücüye çıkartılan Ice Screen, Android işletim sistemine sahip 26 inç'lik bir akıllı televizyon. Ürün şimdilik mobil cihazlar kategorisinde yer alıyor ama ilginç bir şekilde herhangi bir şarj sistemi bulunmuyor. Öyle görünüyor ki kaldırıp taşıması çok kolay olan herhangi bir cihaza artık "Mobil" diyebiliyoruz.

Bir hayli hafif olmasını bir kenara bırakacak olursak, cihaz 1366 X 768 çözünürlüğe sahip, 26 inç'lik bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Kullandığı sistem sayesindeyse her türlü internet erişimi, video, müzik, ve QQ servisi kullanan oyunlar elinizin altında.

Ice Screen, Arm Cortex A9 1GHz çift çekirdekli işlemci kullanıyor. Mali 400 GPU ve 4GB RAM'i de bünyesinde barındıran ürün, üzerine takılabilen hafıza kartı ile 32GB'a kadar genişleyebiliyor. Wi-Fi, USB, HDMI ve 3.5mm kulaklık çıkışı da ürünün üzerinde bulunan diğer özellikler arasında bulunuyor.

Ürünün resmi çıkış tarihi 3 Eylül olarak belirlenmiş durumda ve şimdilik sadece Çin üzerinden yapılabilen ön sipariş ücreti 315 Amerikan doları.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

mali 400 ne ya googledan da bu beklenirdi

@09 Eyl 2012 15:14 Iyi de Google la ne ilgisi var Mali 400 un. Google donanim uretmiyor ki zaten.

Ben şahsen Android'in Smart TV'lerde standart olması gerektiğini düşünüyorum. Herkes kendi ara işletim sistemi ve kendi firmware'lerini akıllı tv'ler için yazmaktansa Android'i TV'lere adapte etmek hem daha az geliştirme masraflı hem de daha geniş bir platforma uç nokta olabilmesi açısından önemli.

İyi aletmiş :D Burda en az 1000 tl olmazsa neyim :D

Android bir gozumuze girmedi zaten. Yakinda Google'nin gozlugu ile oraya da girecek ya bakalim hayirlisi . :D:D

kısaca yine ve yeniden her haliyle berbat ve rezalet diyebiliriz.....

İşlemci düşük ama 4gb ram olağanüstü. Keşke çift çekirdekli işlemci olup full hd olsa işte o zaman pc ölür.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir