Androld Lollipop'lu HTC One'dan video sızdı!

Android'in en son sürümünü sabırsızlıkla bekleyen HTC One M8'den izlemeye değer bir video sızdı!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Androld Lollipop'lu HTC One'dan video sızdı! Android'in en son sürümünü sabırsızlıkla bekleyen HTC One M8'den izlemeye değer bir video sızdı!

HTC One M8, Android'in en son sürümü Lollipop'u çalıştırırken görüntülendi. Yayınlanan videolarda ve ekran görüntülerinde firmanın en son amiral gemisinin Sense 6.0 ve Android 5.0'la nasıl çalıştığı görünüyor.

Lollipop'un One'da nasıl göründüğüne dair ipuçlarına daha önce Ekim ve Kasım ayında rastlamıştık, ancak bu sızıntıda da her şeyi daha net görmek mümkün.

Güncelleme, kilit ekranı uyarıları ve çoklu görev kartları gibi Lollipop işlevlerini HTC One M8'e taşıyor. Ancak arayüzün Material Design'dan daha çok HTC'nin Sense arayüzüne benzemesi dikkat çekiyor. HTC, gri, siyah ve yeşil renklere ağırlık verirken Lollipop, uygulama listesi, uyarılar ve diğer öğelerde beyaz arka plan kullanıyor.

Videoda HTC'nin kamera uygulamasını, web tarayıcısını ve mesajlaşma uygulamasını da görebiliyoruz. Ekranın alt tarafında gösterilen gezinti düğmeleri, Sense 5.0'dakinden farklı görünmüyor. Yani HTC, Lollipop'un yeni daire, kare ve üçgen şekilli düğmeleri yerine kendi düğmelerini kullanmaya devam ediyor.

Android Lollipop güncellemesinin HTC One'a yaklaşık bir ay sonra gelmesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Altta tuşlar varken, ekrana sanal tuş koyulacaksa büyük hata!

Sen de yorum yaz