Apple, iPod'u sitesinden "uçurdu!"

Apple'ın sitesinde bir anda kaybolan bu bölüm, bir efsanenin sonu anlamına geliyor olabilir!

  • Ercan Uğurlu
Apple, iPod'u sitesinden "uçurdu!"

Daha önce iPod Classic'i tabiri caizse öldüren Apple, buna açıklama olarak iPod Classic'i üretmek için gerekli olan parçaları bulamadıklarını ve bu parçaları üretmek için harcayacakları çabanın da gereksiz olduğunu düşündüklerini söylemiş ve bu da piyasada kalan iPod Classic fiyatlarını tavana fırlatmıştı. Apple cephesinde dikkat çeken yeni gelişmelere göre şirket bu kararını yakında tüm iPod'lara uygulayabilir. Zira Apple'ın sitesinde artık iPod sekmesi yok.

2012'den bu yana yeni bir iPod'un tanıtılmadığını göz önüne aldığımızda ve elimizdeki iPod Classis gerçeğini de hesaba kattığımızda, Apple'ın bundan sonra yola iPod ile devam etmeyeceğini kestirmek zor değil. Her ne kadar Apple'ın sitesi üzerinde hala alt sayfalarda iPod nano ve iPod touch'la ilgili bilgi bulunsa da, hepsi bu kadar.

Öte yandan Apple'ın WWDC etkinliğinde Apple Music hizmetinin de gerçeğe dönüşmesiyle birlikte artık iPhone'u bir müzik merkezi haline dönüştürmekteki tek engeli de aşan Apple, muhtemelen önümüzdeki dönemde iPod'un adını bir daha hiç ağzına almayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

iPod efsane filan değil sadece çöptür...

@14 Haziran 2015 17:58 walkman efsanedir.

Haha muhtemelen 12-13 yaşındasın ipod un piyasada olduğu zamanı bilmiyosun @14 Haziran 2015 17:58

@14 Haziran 2015 17:58 ahahah hayatında hiç ıpod kullandın mı da çop diyon param yok alamadım demiyoda

@14 Haziran 2015 17:58 Bence de çöp

Sıkı bir iPod touch kullanıcısı olarak üzüldüğümü söylemeliyim. Umarım yakın bir zamanda iPod touch desteği kalkmaz.

Ben de ipod touch kullanıyordum touch 5 almayı düşünüyorum fiyatı düşsün yeter :)

Bu konuda efsane kesinlikle Walkman'dir.

Belkide apple in vedigin her kurusuna degen tek urunuydu ipod ulasilabilir bir fiyati var ve diger muzik calarlara gore cok cok daha kaliteli ve iyi bir cihaz , diger urunlerde guzel elbet ama teknolojinin en lanet olasi özelligi olan marka degeri ve vergiler yuzunden sanirim 3 bin tlden asagi urun alamayacagiz yakinda

Sen de yorum yaz