Apple ve Google'dan sert U dönüşü!

Apple ve Google, bir süre önce dalga geçtikleri Microsoft ile şimdi aynı şeyi yapıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Surface'i fena eleştirmişlerdi!

Klavyeli ve ayarlanabilir ayaklıklı tablet trendi, artık onları eleştiren firmalar tarafından bile kabul edilmiş durumda.

Microsoft, Surface tabletleri 2012'te ilk kez ortaya çıkardığında Apple CEO'su Tim Cook, ürünün özellikleriyle dalga geçmişti. Cook, bahsettiği cihazın adını söylemese de kickstand ve klavyeli kapak gibi Surface'e has özelliklerden bahsetmişti. "Sanırım uçan ve yüzen bir araba tasarlayabilirsiniz" diyen Cook, cümlesini "ancak tüm bunların bir arada iyi olacağını sanmıyorum" diye bitirmişti.

Cook Surface'in tablet ve PC'leri birleştirme amacı hakkında daha da ileri giderek "herhangi iki şeyi birleştirebilirsiniz" sözcüklerini kullanmıştı. Cook, Surface'i "tost makinesi" ve "buzdolabı"nı bir araya getirmeye çalışan bir cihaza da benzetmişti.

Apple'ın geçen ay tanıttığı büyük boyutlu tableti iPad Pro ise hedefine Microsoft'un Surface Pro tabletlerini alıyor. Hatta iPad Pro'nun bir klavyeli kapak ve kalem gibi iki isteğe bağlı aksesuarı da bulunuyor. Kickstand'le gelen klavyenin Surface tabletten esinlendiği çok sık dile getiriliyor.

Google'ın ana şirketinin oturum başkanı Eric Schmidt de geçtiğimiz senelerde Surface serisi için benzer açıklamalarda bulunmuş, böyle bir yaklaşımın anlamsız olduğunu söylemişti. Şimdiyse Google'ın yeni tanıttığı Pixel C de kickstand destekli bir klavye ile geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Gariptir ki windows her zaman önde...

pc'de u dönüşü döneklere hastır.

eğer steve jobs yaşasaydı seni çarmıha gererdi cook! bunu sakın unutma ve yerinin değerini bil!...

Öyle tükürdüklerini yalarlar işte. Büyük konuşmamak lazım. Daha Apple'dan mac os ve ios birleşmeyecek sözünü de yutmasını bekliyorum ben. Bir iki yıl sonra en dandik tablet bile masaüstü Windows sürümünü çalıştırabilecek güce kavuşacak. O gün geldiğinde bunlar hala bizim uygulama mağazamızda bilmem kaç milyon uygulama var diye mi kandıracak milleti? (Fanlar kızmasın eleştirim rakiplerindeki teknolojileri çekemeyip kendileri de yapana kadar saçma diyen tüm şirketlere)

tükürdüklerini yalamışlar anşaşılan

Ulan bu Apple da Google da büyük hırsız çıktı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play