ASUS'un yeni anakartı USB 3.0 ile parlıyor!

ASUS'un yeni P6X58 Premium anakartı hem yeni USB 3.0 portlarına sahip, hem de...

ASUS'un yeni anakartı USB 3.0 ile parlıyor!
Anakart üzerinde USB 3.0 portlarının yanında USB 2.0 portları da var

Uzun süredir beklenen, USB 2.0'ın 10 katı daha hızlı yeni USB 3.0'ın ayak sesleri yaklaşıyor. Hatta ilk USB 3.0 destekli anakart yolda! A'dan Z'ye USB 3.0 rehberimizde USB 3.0'ın bütün detaylarını bulabilirsiniz .

Bu yeni ve hızlı standarta sahip ilk anakart ASUS'tan geldi. ASUS P6X58 Premium anakart hem USB 3.0, hem de USB 2.0 portlara sahip. Hem yeni, hem de eski USB cihazlar için daha kullanışlı olacak. USB 3.0, USB 2.0 ile uyumlu olsa da bunu bilmeyen tüketiciler her iki standartın da desteklendiğini bilmenin gönül rahatlığıyla bu anakartı tercih edecekler.

Yeni USB 3.0 portlarını mavi yapan ASUS, böylece USB 2.0'dan ayırt etmeyi kolaylaştırmış. Şimdilik fiyatı belli olmayan anakartın çıkışı resmen onaylandı.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

usb 3.0 cihazlar çıktımıki hala 2.0 var piyasada ne takıcaz oraya

USB 3.0 kablolu bir alet USB 2.0 portundan veri almayı kabul edecek mi?

iyi oldu beklediğimizden erken piyasa sürülecek gibi

Deli misin kac zamandir USB 3.0 i bekliyorum. Yalnizca veri yolu degil ayni zamanda diger cevre birimlerinin de es zamanli bu hiza yukselmesi önemli. Ram de zaten sorun yasanmayacak ama hard diskler bakimindan ayni derecede umutlu degilim en azindan bu kisa vadede.

Benim en dusuk beklentim tüm cevre birimleriyle uyumlu sekilde simdilik 1 saatlik Full HD video verisini 1 saniyede aktarabilmek ve bir aylik kesintisiz Full HD görüntüyü depolayabilecek sistemlerin giris seviyesi kabul edilmesi.

piyasada usb 3.0 destekli flash bellek varmı acaba

usb 3.0 çok hızlı olucak da 2.0 ı bile son hızda kullanabiliyor muyuz ki şu anki usb belleklerle veya diğer aygıtlarla

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir