Battlefield 2042, E3'ü Bekleyemeden Şimdiden Duyuruldu!

EA, Battlefield serisinin yeni oyunu Battlefield 2042'yi tanıtmak için E3'ü bekleyemedi: Battlefield 2042 resmi olarak duyuruldu. İlk tanıtım videosu ve fazlası içeride...

  • Levent Öztürk
Battlefield 2042 şimdiden duyuruldu!

EA, tanıtımlarına başlamak için E3 haftasını bekleyemedi; Battlefield serisinin yeni oyununu şimdiden duyurdu. Yeni oyun, klasik Battlefield 1942 ve 2142 sürümleriyle bağlantılı olarak Battlefield 2042 adını taşıyor.

DICE tarafından geliştirilen oyun, Dünya Savaşları sırasında geçen iki oyundan sonra seriyi "düzensizlikle değişmiş" yakın gelecekteki bir dünyaya taşıyor ve kasırgalar, kum fırtınaları ve roket fırlatma gibi haritayı değiştiren olayların yanı sıra kanat giysilerini, kancaları ve hatta robot köpekleri de oyuna ekliyor. Ne yazık ki, bu sefer tek oyunculu bir oyun modu bulunmuyor.

Yayım anında, 128 oyuncuyu bir araya getirecek yedi büyük harita mevcut olacak. Ancak Xbox One ve PlayStation 4 sistemlerinin yalnızca 64 oyuncuyu destekleyeceğini unutmadan belirtmek gerekiyor. Stüdyo, Conquest ve Breakthrough gibi geri dönen modların yanı sıra Hazard Zone adlı yeni bir modun da müjdesini verdi. Ancak bu mod hakkında herhangi bir detay paylaşılmadı.

DICE oyunun hikayesini şu şekilde açıklıyor: "2042'de aşırı hava olayları ve kaynak çatışmaları küresel güç dengesini değiştirdi. Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya savaşın eşiğindeyken, vatansız muharebe gazilerinin bir karışımı Görev Kuvvetleri olarak bilinen bağımsız gruplar oluşturdu. Daha önce hiç görülmemiş bu savaş sahnesinde geleceği tanımlamak için savaşın."

Battlefield 2042 Official Reveal Trailer (ft. 2WEI)Battlefield 2042 Official Reveal Trailer (ft. 2WEI)
Play Battlefield 2042 starting October 22, 2021 Battlefield 2042 is a first-person shooter that marks the return to the iconic all-out warfare of the franchise. Adapt and overcome in a near-future world transformed by disorder. Squad up and bring a cutting-edge arsenal into dynamically-changing battlegrounds supporting 128 players*, unprecedented scale, and epic destruction. Pre-order now for early Open Beta access and more: “Kickstart My Heart” Original song by: Mötley Crüe Remixed by: 2WEI Find out more about Battlefield: Subscribe to see the Battlefield 2042 Gameplay Trailer: Follow us on Twitter: Follow us on Instagram: Follow us on Facebook: #Battlefield #Battlefield2042 #OnlyinBattlefield *Supported on Xbox Series X|S, PC and PlayStation®5. Xbox One and PlayStation®4 will be locked at 64 players"

Ayrıca DICE, 2042'de mevcut olacak dört sınıf içinde oyunculara özel güçler veren yeni bir Uzmanlık sistemi getiriyor. Canlı hizmet unsurları oyun için onaylanmış durumda ve yayımdan sonra oyunun içeriğini desteklemek için üç aylık sezonlar ve battle pass sistemi gelecek.

Battlefield 2042, 22 Ekim'de PC (Origin, Steam, Epic Games Store), Xbox One, Xbox Series X ve S, PlayStation 4 ve PlayStation 5'te çıkacak. Ön siparişler şimdiden başlamış durumda. EA Play Pro üyeleri, oyunun Ultimate Sürümüne ilk günden erişim kazanacak.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz