Bill Gates'ten Tavsiye: "Elon Musk Kadar Paranız Yoksa..."

Bill Gates, Bitcoin konusunda ne düşündüğü sorulduğunda oldukça ilginç bir cevap verdi: "Eğer Elon Musk kadar fazla paranız yoksa..."

"Elon Musk kadar paranız yoksa..."

Bill Gates, Bloomberg'den Emily Chang ile yaptığı söyleşide yine ses getirecek açıklamalar yaptı. Gates'in gündeminde iklim krizi ve Bitcoin çılgınlığı vardı.

"How to Avoid a Climate Disaster" (İklim Felaketinden Nasıl Korunuruz) isimli bir kitap yazdığını ve kitabın bu yılın ilerleyen dönemlerinde piyasada olacağını söyleyen Gates, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'la birlikte daha fazla çalışma yapılması gerektiğini söyledi. CovID-19 salgınının, iklim krizinin yanında küçük bir sorun olarak kaldığını düşünen Gates, sözlerine şöyle devam etti: "Daha fazla sıcak dalgaları geldikçe, daha fazla orman yangınları yaşandıkça ölümler de artacak. Daha da kötüsü, artık dışarıya çıkamayacağız; tarım yapamayacağız. Yani üretemeyeceğiz."

Elon Musk Kadar Paranız Yoksa...

Konu Bitcoin'e geldiğinde, Bill Gates'in sözleri oldukça ilginçleşti. Bugün Bitcoin dendiğinde akla ilk gelen isim olan Tesla CEO'su Elon Musk'tan da bahseden Gates, şunları söyledi: "'Elon'un çok fazla parası var ve çok sofistike biri. Bu yüzden Bitcoin'in düşüp yükselmesi konusunda bir kaygısı olduğunu sanmıyorum. Ama onun kadar fazla parası olmayan insanların bu tip çılgınlıklara katılmasını doğru bulmuyorum. Eğer Elon Musk kadar paranız yoksa, bu işlerden uzak durun."

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

cripto paraların hackleneceği günü dört gözle bekliyorum

bu adam ne diyor yaw. ilk kez bitcoin görmüş erol mütercimler gibi. yatırım yapıyorsa bir insan ister borsaya ister altına ister gümüşe ister dolara ister petrole hangi işe olursa olsun riskler bitcoinle aynı. küçük yatırımcı sanki altından kalkamayacak kadar parası var da böyle yatırımlar altına ezilecek sanki. allah razı olsun bill gates (!) sen olmasan bu yatırım tavsiyelerin olmasa biz napardık acaba (!)

@24 Şubat 2021 21:35 BİTCOİN karşılığı olmayan ve speküle bir piyasa, gariplerin dikkat etmesi gerek.

Sen de yorum yaz