Bir zamanlar böyle miydik?

Binlerce yıl öncesinden kalan bu kalıntılar, insanoğlu hakkında önemli ipuçları veriyor!

Bir zamanlar böyle miydik?

Çin'de iki ayrı mağarada keşfedilen ve Taş Çağı'ndan bugüne kaldığı sanılan fosilleşmiş insan kalıntıları ortalığı karıştırdı.

Ele geçirilen kafatası ve diğer kemik parçalarının yaklaşık 14 bin 300 yıl öncesinden kalma olduğu tahmin edilirken, fosillerin dikkat çeken özellikleri arasında çıkıntılı çeneleri, büyük ağızları, dişleri ve düz yüzleri ile geniş burunları yer alıyor.

Kızıl Geyik Mağarası insanlarları olarak da tanımlanan bu kalıntıların modern insanlardan çok daha farklı olduğu dile getiriliyor. Bu kalıntıların, şu an için farklı bir insan türüne ait olduğu düşünülüyor. Araştırmacılar, bulunan fosilleşmiş kalıntılar üzerinde çalışmaya devam edeceklerini söylüyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Darth Vader gibi :D

guzel bir haber boyle haberlere de yer verdiginiz icin tesekkurler chiponline...kalitenizi begeniyorum

aha evrime kanıt mı yoksa :D

Predator'a benziyor kesin uzaylidir.

evrime inanmayanlara iyi bi cevap olur bu bence

Off offf...
İnsanlar evrimi sadece Darwin ve çalışmalarından ibaret sanıyor.. Oysa ki evrim sandığız gibi değil. Evrim illa ki var ve varolmaya devam edecek. Evrim olmasaydı; canlılık, sürekli değişen bu yeryüzüne nasıl adapte olacaktı? Evrimi Darwin yapmadı, zaten vardı, Darwin'in söylediği gibi maymundan gelmiyoruz, bunun birden fazla kanıtı var, bilimsel olarak da... Her neyse. Anlayacağınız, EVRİM hep vardı zaten !

En basit örneği;

Eski insanların daha iri, daha uzun boylu ve daha uzun ömürlü yaşadığı gerçeğini mantıklı hiçbir insan inkar edemez. Evrim demek sadece olumlu yönde değişim değildir, geriye doğru da evrim vardır. Günümüz insanları daha küçük ve daha minyon, çünkü dünya şartları böyle. Bu da bir evrimdir işte...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir