Biraz Robocop, bolca Örümcek adam...

Biraz Robocop, bolca Örümcek adam: İşte suçluların yeni kabusu Tmsuk T-34...

  • Selim Öztürk
Tmsuk T-34 suçluların yeni kabusu mu olacak?
Tmsuk T-34: Suçluların yeni kabusu mu olacak?

Bilindiği gibi Robocop ve Örümcek Adam gibi film serilerinde özel güçleri olan bu kahramanlar, suç işleyenleri yakalayarak bir şekilde adalete teslim ediyor. Her ne kadar bu kahramanlar birer hayal ürünü olsa da, geliştirilen bir robot, ağlarıyla suçluları bir çırpıda yakalayan Örümcek Adam'ı ve yapısıyla da Robocop'u aratmayacağa benziyor.

Tmsuk T-34 isimli bu güvenlik aracı, Örümcek Adam'a benzer şekilde içerisinde bulunan ağı karşısındakine fırlatıyor ve o an kaçmakta olan kişi bu ağa yakalandığında ağdan uzun bir süre kurtulamıyor; sonunda yakayı ele veriyor.

İçerisinde bulunan video kamera sayesinde araçtan canlı olarak görüntü alınabilirken, kontrol ise tamamen cep telefonu yardımıyla sağlanıyor. Yaklaşık 9.000 Dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı ve cihazın en geç iki yıl içerisinde pazara sürüleceği sanılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

balıkta tutuluyormu

herifler aşmış be abe

oyuncak bu :D :D

komik...
yani suçluları bu yakalayacaksas yandık o zaman bi kursunla makine yerlerde :D:D hehe uğraşacak şey bulamaıyorlar

kurşun geçirmez midir?

bende deim ben robot filmi gerçek olmuştur bumu yane olay pehhh ama

Robocop'un özel güçleri yok ki ,sadece beyin ölümü gerçekleşmiş bir polis memurunun beynini bir robota monte ediyorlar :D

Bu robot bizim burada olsa herkes onu yakalamak için kurnazca planlar yapar sonra onu satardı 9000 dolar az para değil yanii :)))

Bazılarımız harbi robot olucak sanmış.İnsalığın bu teknolojiyi yapması bayağı yıl alacaktır.Daha normal robotlarda bile eksik var.Ya yapay zeka bu olayı aşıp işe koymak zaten başlı başına bi dert değil mi?Eve hırsız girdiğinde ani atak şansı oursa bi şeyler olur:)

Bana saçma geldi.Bir robotun benden daha güçlü olacağını filan kabullenemiyorum.Keza uzaylılar da

bu robotu cep telefonundan oynatma fikri bazı oyunlarda da vardı.mesela dreamfall:the longest journey oyununda robotu cep telefonunla yönetiyorduk.tek farkı o seni çarpıyordu ve nalları dikiyorduk :)

igrenc ismi de kusmuk gibi zaten:)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play