Bu telefonun pil ömrü en az 1 hafta gidiyor

Cep telefonunuzu her gün şarja takmaktan sıkılanlara... Bu telefonun pili 1 hafta dayanıyor!

  • Ercan Uğurlu
Bu telefonun pil ömrü en az 1 hafta gidiyor

Günümüzde pil ömrü çabuk tükenmesin diye cep telefonunu kullanmaktan mümkün mertebe çekinen kullanıcıların olduğu malum... Cepte cep telefonundan başka bir de devasa bataryalı mobil şarj cihazı taşımamızın ve aslında ne kadar ince ve ne kadar şık olsa da üzerine giydirdiğimiz batarya kılıflarıyla farksızlaştırdığımız cep telefonlarının suçlusu hep çabuk tükenen bataryaları. Ancak bu telefon farklı...

Oukitel isimli cep telefonu üreticisinin geliştirdiği bu cep telefonu tam 10 bin mAh'lik bir bataryaya sahip. İsmi K10000 olan modelin pil ömrü ise normal kullanımda 10 ila 15 gün gidiyor. Pazarlama deyişlerini bir kenara bırakırsak kullanıcılar muhtemelen bu cep telefonuyla 10 gün olmasa bile 1 haftayı devirebilecek. Telefonun özellikleri ise hiç de mütevazı değil; gayet günümüz şartlarına uygun teknik kadroyu taşıyor.

5.5 inç boyutunda HD IPS bir ekranın sahibi olan Android'li K10000, 1 GHz MediaTek MTK6735 işlemciyle çalışıyor. 16 GB dahili hafızanın bulunduğu telefon, 2 GB RAM, 8 megapiksel arka, 2 megapiksel ön kameranın da sahibi. 3G ve 4G yani LTE de elbette ki mevcut... Oukitel K10000'in fiyatı ise 240 dolar civarında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Sadece pil için 240$ fiyat koyuyor. Şarj aleti ile dolaşmak daha bundan daha iyi hissettirir

Demekki pahalı olan aslında donanım değil markaymış. Elmacılara duyurulur! Sizi gidi markacılar :)

iSheepler bunu görünce hemen iftira atar...

200 dolar batarya, 40 dolar geri kalan donanımlar :D Maşallah :D

getirsinler Türkiye'ye alalım

Chi note 4 un 3000 mah i var ve 7 saat zor dayaniyir oyun internet falan filan . Bu benim tahminim 2 gun rahatla gecer. Ama tabi bide piline bakmak lazim okadar cinli telefonlar var mah i cok buyuk 5 saat bile gittmiyor. Dusundurucu !!

İşlemcisi düşük ne yazık ki .

3 gün gider normal kullanımda tecrübeyle sabit

bu telefon yoğun kullanımda 3 bilemedin 4 gün gider

Tam ingress oynamak için.

KALSIN be hacı...çin,cilerin malı..

Sen de yorum yaz