Bulut tabanlı Windows 365'ten yeni işaret!

Windows'un Office 365'e benzeyen özel sürümünden yeni bir ipucu ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Bulut tabanlı Windows 365'ten yeni işaretler!

Aylık veya yıllık ücretli üyelik sistemini Windows'a getirecek olan Windows 365, yeni ipuçlarıyla sessizliğini bozdu. LinkedIn'de keşfedilen birkaç profil, Office 365 formundaki bir Windows 365'in gerçek olabileceğini gösteriyor.

Berk Mumyakmaz ve Lu Chen'in LinkedIn'de keşfedilen profillerinde, Steve Ballmer'ın "Tek strateji, tek Microsoft" sloganına ve CEO Satya Nadella'nın "İlk önce mobil, ilk önce bulut" sözlerine referanslar var. Bu, Microsoft'un Windows 365 üzerindeki çalışmalarına başlamış olduğunu gösteriyor olabilir. Üyelik sistemiyle çalışacağı düşünülen Windows 365'in tamamen bulut üzerinden çalışacağı ve kullanıcılara her yerden erişim imkanı tanıyacağı sanılıyor.

Rapora göre Windows 365, yeni bir yazılım platformunu da ortaya çıkarabilir. Office 365'te olduğu gibi Windows 365'in de yıllık veya aylık ödemeler yoluyla üyeliğe izin vereceğine inanılıyor. Ancak Office ve Windows'un temelde çok farklı olduğunu, Windows'un bir hizmet değil platform olduğunu ve böyle bir modelin başarılı olmayacağını düşünenler de var. Windows 365'in Windows'un sadece üyelik sistemiyle donatılmış bir Windows mu, yoksa yepyeni bir Windows mu olduğu ise henüz bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Aylık ödeme sistemi gelirse tüm ev kullanıcıları linux ya da mac'e geçer

@21 Ağu 2014 00:01 Bence standalone sürümden ayrı olarak satılır. Çoğu program yapısı gereği bu türe pek çalışma olanak sağlamıyor. Ayrıca, tüm dünyada aynı seviyede internet hızı talep eder.

Korsan varken bu işler biraz zor

Hadi ödeme sistemi olmayacak diyelim Yepyeni bir Windows olacaksa iyi olur inşallah

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play