Cep telefonları için ikinci Windows 10 hazır!

Windows 10'un ikinci teknik ön izleme sürümü, neredeyse tüm Lumia cepler için indirilmeye sunuldu!

Ceplere ikinci Windows 10 teknik ön izleme geldi!

Geçtiğimiz gün burada yayınladığımız haberimizde söylediğimiz gibi, Lumia telefonlar için ikinci Windows 10 teknik ön izleme sürümü yayınlandı. 10051 yapı numarasıyla yayınlanan sürümde, Windows Phone kullanıcılarının merakla bekledikleri Spartan internet tarayıcı da yer alıyor. Microsoft, yaptığı açıklamada, Windows 10'un final sürümünde Spartan'ın tek tarayıcı olarak geleceğini söylüyor. Yani cep telefonu kullanıcıları, Internet Explorer'a veda etmeye hazırlanabilir.

Yeni teknik ön izleme sürümünde, Spartan ile birlikte pek çok uygulamanın da yenilenmiş olduğu göze çarpıyor. Bunlar arasında e-posta ve takvim uygulaması, telefon uygulaması, mesaj uygulaması, haritalar uygulaması ve rehber uygulaması yer alıyor. Ayrıca, uygulamalar arasında geçiş yapmanızı sağlayan uygulama değiştirici de yenilenmiş durumda; artık bu ekranda daha fazla uygulamayı görme şansınız oluyor.

Eğer ilk teknik ön izleme sürümünü indirdiyseniz, yeni sürüm güncelleme olarak zaten telefonunuza gelecek. Ama ilk kez bir teknik ön izleme sürümü kuracaksanız, öncelikle buraya tıklayarak Windows Insider programına katılmanız gerekecek. Hemen ardından da, buradaki Windows Insider uygulamasını indirip cihazınıza yüklemeniz ve çalıştırmanız gerekli. Artık siz de, güncellemeleri kontrol ederek teknik ön izleme sürümüne ulaşabilirsiniz.

Bu arada yeni sürümün pek çok Lumia modelini desteklediğini hatırlatalım. Ancak desteklenen modellerden birine sahipseniz ve yeni sürüm halen size ulaşmadıysa panik yapmanıza gerek yok; dağıtımın modele göre zaman alabileceğini unutmayın.

Hangi Lumia'ların desteklendiğini öğrenmek için, buradaki haberimize göz atmanız yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Yedek telefonunuz yoksa yüklemeyin hatalar fazla son kullanıcı için değil sonra ağlamayın orda burda

yükleyen telefonu sıfırlasın. Tüm sorunlar çözülmüş oluyor.

Htcleri ipleyen yoh ki

Eğer tek telefonunuz var ise yüklemeyin. Ve hatırlatma : BU BİR ÖN İZLEME SÜRÜMÜDÜR HER TÜRLÜ HATAYA HAZIRLIKLI OLUN. BUNLARI GÖZE ALARAK YÜKLEYİN.

iphone tarzı sağa sola kaydırılan menu seçeneğide gelse tam istediğim gibi olur.Akadaş neden tek bir arayüe mahkum ediyorlar adamı.

yükledim geri 8.1 döndüm çok yavaş geldi bana biraz daha beklemek gerek

Birsürü hata var çıkmadı gitti

spartan ie 11den düşük puan alıyor ikisinin puanını toplarsan operanın puanına denk geliyor.

Windows 10'a güncelleyince sim kartı görmedi telefon ne yapmalıyım?

Bir sürü hata var. Bence GDR2 yüklemesinde kalın . şimdilik W10 u düzelene kadar beklemek lazım. gdr2 de bluetooth klavye desteği de var.

Arkadaşlar bilgilendirme olsun yükseltme yaptıktan sonra cihaz dehşet kasma ve kullanım sorunu yaşatıyor, bu yüzden yükseltme yapar yapmaz cihazı sıfırlayınız gerçekten çok farkediyor. Deneme sürümü de olsa il kurduğumda microsoft bu olamaz demiştim.

2 gün giden şarj 3 saatte bitiyo geri nasıl dönebilirz??

Wp 8.1 nasıl dönerim

Wp 8.1 nasıl geri yüklerim

Kurduktan sonra,sıfurlayın çoğu hata düzeliyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir