Çin'de otomobiller "uçmaya" başladı!

Otomobillerin kendiliğinden havalanıp yuvarlandığı bu video, internetin kafasını karıştırdı!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Çin'de otomobiller "uçmaya" başladı! Otomobillerin kendiliğinden havalanıp yuvarlandığı bu video, internetin kafasını karıştırdı!

UFO'larla ilgili haberlere şüpheyle yaklaşıyoruz. Aynısını son günlerde internette popüler hale gelen bu video için de söylemek mümkün.

YouTube ve muhtemelen diğer video sitelerinde paylaşılan videoda trafikteki otomobiller, birden bire yuvarlanmaya başlıyorlar. Otomobiller yavaşça ilerlerken birden bire, sanki yukarıdan görünmez bir elle çekilmiş gibi havalanıyor ve ardından yere düşüyor. Xingtai, Çin'de kaydedilen videoda olayın sorumlusunun bir kablo olduğunu iddia edenler var. İddiaya göre sol taraftaki temizlik aracının fırçalarına takılan kablolar, gelen arabalar için kusursuz bir tuzak mekanizması oluşturmuş.

Bununla birlikte kabloyu videoda göremiyoruz. İnternette rastladığımız her şeyde olduğu gibi, içimizden bir ses bu videonun viral amaçlar taşıyabileceğini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Telekinezi gibi geldi bana! Çin İstihbaratı belki de telekinezi cihazı icat etmiştir. Böyle bir uydu bile olabilir.

@30 Kasım 2015 13:44 Şaka mı yapıyorsun sen? Olmayan bir şeye inanmış olman yetmezmiş gibi birde cihazı icat etmişlerdir diyorsun! Güldürme kendine kardeş yapma bunu!

@30 Kasım 2015 14:31 "olmayan bir şeye inanmak"cümlesi mantık olarak yanlış.İnanç zaten kanıtlanamayan şeyler için kullanılır.Telekinezi enerjiyi kullanma biçimidir.Empoze edildiği gibi doğa üstü birşey değil.

@30 Kasım 2015 16:13 İnançla alakası yok konunun. Konuyu saptırmış olursun. Telekineziye kendince yeni bir anlam katma, ak aktır kara karadır bu kadar basit. Bir şeyin var olduğunu ispat(iddia değil) etmek için somut verilere ihtiyaç vardır. Elinde herhangi bir şekilde kanıtlanmış delil var mı? Yok! Sırf sen doğru olduğuna inanmak istiyorsun diye vardır diyecek halimiz yok. İspatla gel ama öncesinde varlık nedir oku ondan sonra ispat etmeye çabala.

Oha lan uzaylılar gelmiş :D

telekinesizi mi :D komik olma sağdaki temizlik aracına takılan tel görünüyor. 12-13, 33 ve 35. saniyeleri dikkatle izlerseniz görürsünüz.

Kesin ip var........... (a.I<)

ulen bildiğin fake video. dikkat çekmek için bilgisayar efekti falan yapılmış. üstte biride telekinezi çin istihbaratı falan demiş :) teh allam ya....

ip var abi orada :D iptir ip :D

Oradaki dikilen adama bakar mısınız ? Hiç şaşırmıyor hareket etmiyor ve olay olduktan sonra hiç bir şey yokmuş gibi olaya doğru yürüyor. Bence o adam yaptı :D

Gaz çıkarmış minibüs xD

Böyle garip videolar nedense sık sık hep çinde ortaya çıkıyor. En son fake olduğu kanıtlanan flash vardı kaza etmek üzere olan adamı kurtaran :d

tekerleğe bak yahu basket topu gibi zıplıyor ama daha ötesine geçip yerine takılıyor bence bu arabalar canlı şu film varya transformers bence onlar bunlar :D

fake deil. videoyu veren kaynak sitede fırçaya dolanan çelik halatın resmi de var. halat açık bir şekilde yolda (niyeyese). Sonra en soldaki aracın tekerleğine sarılıyor ve uçup tekerleği fırlatıyor. tabi en yakın araba da daha yakın olduğu için devriliyor. Bir de temizlik aracının yanından geçen araba var, arkası kalkıyor ama kurtarıyor üçüncü araç. biraz son durak gibi olmuş

Yaya yolunda durmayan araçlar için,çin tarafından sürücülere uygulanan yeni bir ceza sistemi.Bizdede bu uygulamanın acilen olması lazım..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play