Çocuğunuzu tehditlere karşı koruyun!

Trend Micro, çocuklarını siber suçlara karşı korumak için ebeveynlere düşen görevleri açıklıyor!

3 önemli tavsiye daha

3 önemli tavsiye daha

- Gizlilik ayarlarının nasıl yapılacağını çocuğunuza gösterin. Sosyal ağların gelişiminin ardından ne yazık ki çocuklar çok daha fazla kişisel bilgiyi paylaşıyor. Çocuklarınıza kişisel verilerini paylaşmaması konusunda uyarılarda bulunun. Bununla birlikte gizlilik ayarlarının nasıl yapılabileceğini öğrenerek, kendilerine gösterin.

- Uygunsuz sitelere erişimi kesin. Eğer çocuğunuzun isteyerek ya da istem dışı şekilde uygunsuz bir içerik barındıran siteye girerse, gerekli yazılımlar aracılıyla o siteleri engellemekten çekinmeyin.

- Sosyal medyada neleri paylaşmasının doğru olacağını anlatın. Yabancı insanların göreceği paylaşımların içeriğinin nasıl olması gerektiğini çocuğunuzla konuşun.

Trend Micro Titanium 2014, sosyal ağları, e-postaları ve anında mesajlaşma hizmetlerinin görüntülemesini sağlayarak çocuklarının güvenliği konusunda ebeveynlerin önlem almasını sağlıyor. Sahip olduğu sosyal medya gizlilik tarayıcısı sayesinde kişisel verilerin korunmasını sağlayan Titanium Security, çocukların kimlerle sohbet ettiğini ortaya çıkarıyor. Çocukların internet dünyasında karşılaşacağı tehditlere karşı koyabilmesi için ebeveynlere önemli görevler düşüyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

ben çocuk değilim ama yanlışlıkla o siteler internette gezerken açılıyor ve bende güvenli internet aile, etkinleştirdim bütün pc çalışıyor yazılım kurmaya da gerek yok. bence iyi.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir