Darbe üstüne darbe

Amerika'nın popüler gazetelerinden New York Times da, Sony'nin oyun konsolu PS3'ü yerden yere vurdu

Avrupa'da 2007 Ocağında satışa sunulacağı için fiziksel olarak elimize alıp test etme şansını ilk olarak Japonya ve Amerika'daki meslektaşlarımıza kaptırmış olduğumuz PS3'ü 30 saat boyunca tam 13 oyun üzerinde test eden New York Times yazarı, cihazın üzerinde çalışılması gerektiğini ve henüz satışa çıkarılmak için yetersiz olduğunu belirtti. Makalenin devamında XBOX360 ile karşılaştırılan PS3'ün değil vaad edilen grafik kalitesini yakalamak XBOX360 ile hemen hemen aynı olduğunu, arabirimin daha az kullanışlı olduğu ve online desteğinde de sorunlar olduğu belirtiliyor. Seth Schiesel, aynı anda iki işlevi dahi yerine getiremeyen yani download yaparken oyun oynayamayacağınız konsolun piyasaya sürülme nedenini ise Sony'nin noel arifesinde patlayan alışveriş çılgınlığından pay kapmak olduğunu da iddia ediyor. Schiesel'e göre Sony'nin yeni nesil oyun konsolu çok yüksek beygirli ama hiç yolcu koltuğu olmayan bir spor arabaya benziyor.

Mahmut Karslıoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Selçuk İslamoğlu'nun dediği gibi bu SONY'nin son oyun konsolu olabilir.

Sony'nin son oyun konsolu olacağını pek sanmıyorum.Sonucta xbox'dan cok farkli birseyler beklemiyordum ben zaten.Bunu haricinde büyük ihtimal ilk sürümler sorunlu (ısınma sorunuda varmıs) olacak daha sonra (görünüse göre noelden sonra) cıkan sürümler ise daha kaliteli olacak.Bunu da sony bi bes yıl satmayı düsündüğünü göz önüne alırsak pek de sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.Ayrıca xbox da sütten çıkma ak kaşık değil :) level yazarlarının xbox'ının başına gelenler ortada.Alet bir daha acılmamak üzere kapandı.Bunun haricinde xbox da bircok ek ürün ve yama ile eksiklerini kapatmaya çalışıyor.

Benim gözümde asıl geriden gümbür gümbür nintendo wii geliyor.Ahh ülkemizde biraz da imanli bi fiyata satsalardı düsünmeden alacaktım.Ama 800ytl den bahsedilince buz gibi sogudum :) artık yurt dısına giden birini kollayacagız :)

Sözü edilen fiyatlara masa üstü bilgisayar toplanır, çok ta güzel oyun oynanır. Oyun konsolları PC lere PC ler oyun konsollarına benzemeye başladı :) PC nin genişleme ve terfi imkanlarını düşününce XBOX PS3 yerine PC daha mantıklı geliyor bana.

Büyük bir devrimmiş gibi lanse edilen PS3 ün bu halde olduğunu duymak çok yazık, downloadla oyunu bir arada idare edemeyen bir konsol nasıl devrim yapabilir merak ediyorum, o paraya PS3 alacağınıza PC alın, hem download yapın hem oyun oynayın hatta sıkılınca arkayada winamp açıp 3 ünü birlikte yapın.

XBox 360'a göre büyük bir fark yaratacağını söylese yine iyi, resmen PC yi ezip geçecekmiş gibi bakılan bir konsoldu PS3. Ancak sonuç o ki , normal bildiğimiz konsol, bir devir açabileceği falanda yok.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir