Değiştirilebilir lense sahip iPhone 6 mı?

Merakla beklenen iPhone 6 hakkında heyecan verici bir iddia daha geldi...

Değiştirilebilir lense sahip iPhone 6 mı?

Apple'ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 6 hakkında güvenilir kaynaklardan ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi de Apple'ın malzeme tedarikçilerinden biri, iPhone 6'nın kamerası hakkında önemli bilgiler sızdırdı.

Sızan bilgilere göre yeni iPhone'un kamerası 10MP'den fazla çözünürlüğe sahip olacak. Yeni bir reçineden imal edilecek olan kamera lenslerinin ise, iPhone 5 varyantlarına göre çok daha fazla ışığa duyarlı olacağı, bu sayede çok daha etkileyici fotoğraflar çekmenin mümkün olacağı söyleniyor.

Kamera hakkındaki bir diğer ilginç bilgi ise kamera lenslerinin "değiştirilebilir" olacağı yönünde. Bu sayede Apple'ın mağazalarında yüksek fiyatla satılacak ve muhtemelen iyi talep görecek yeni bir kalem mal daha ortaya çıkacağını düşünürsek, çok karlı bir hamle olacak değiştirilebilir lens özelliğinin Apple'ın iPhone 6 ile dünyaya tanıtacağı yeni sürprizi olacağını tahmin etmek zor olmaz.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Yav he he he he

Sizce apple öyle birşey yaparmı bırakın lensi adamlar 1986 dan beri ürünlerini resmen kilitliyorlar bunu mu açtıracaklar

@06 Şub 2014 15:21 lens değişikliği için açılması gerekmez ki, dış yüzeyden de işlem yapılabilir, kaldı ki kamera lensi değiştirmek çok sıkıntılı bir iş değil, asıl çekim yapan yüzeyin önüne eklenen faklı katmanlar hepsi bu

yalanlar ortaya çıkmaya başladı desenize...:)

Yok, apple safirden vazgeçip reçineden lens üretmiyecek, onun yerine sakızdan üretecekmiş. İsteyene de reçel versiyonuyla dğiştirme fırsatı veriyormuş?!?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir