Dell'den ucuz maliyetli laptop'lar geliyor

Dell, düşük maliyetli laptop'larını Ağustos ayında pazara sunacağını duyurdu.

Dell'den ucuz maliyetli laptop'lar geliyor
Dell ucuz laptop'larını Ağustos ayında piyasaya sürecek...

Dell, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, düşük maliyetli laptop'larını Ağustos ayından itibaren pazara sunmayı planladığını duyurdu.

Compal Electronics tarafından üretilmesi planlanan E ve E Slim serisi laptop'lar 299 Dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. E serisinde 8.9 inç ekran ve 1,6 GHz Intel Diamondville (Atom) işlemciye yer verilecek. Kullanıcılar 512 MB veya 1 GB belleği tercih edebilecek; işletim sistemi ise, yine tercihe bağlı olarak XP ya da Linux olacak.

E Slim serisinde ise 12.1 inç ekran ve 1,3 ya da 1,6 GHz Intel Silverthorne (Atom) işlemci bulunacak. Bellek ve işletim sistemi tercihi ise yine kullanıcılara bırakılacak... Wi-Fi, WiMax ve Bluetooth 2.0 ise her iki seride de standart olarak gelecek.

Acer'ın Aspire modeline göre 100$ daha ucuz olan ve 299$'lık fiyatıyla en ucuz laptop'lardan biri olacak olan Dell'in düşük maliyetli laptop'larının yılda 2 ila 3 milyon adet üretilmesi ve dünya pazarına sunulması öngörülüyor.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

tasarımları güzel peki özellikleri neler?

ucuz etin yahnisi nasıl olur bilirim ben....

vallaha süper fiyatıda okadar pağlı değil özellkleride normal bir bilgisayar gücünde amafiyatı 650 YTL civarı geliyor.

dell latitude var bende ikinci laptop olarak kullanıyorum inanın dunyanın en saglam laptopu diyebilirim her sartta calısıyor inanılmaz ikitane hp pavillion geberdi simdi acer kullanıyorum o hala banamısın demedı atamıyorum

yaaaa bende baktım baktım bulamadım
nası iş miş

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir