E-ticaret hızla giden bir tren, binen kazanır

Proticaret'in hazırladığı 2013 e-ticaret raporu, önemli bir gerçeği gözler önüne seriyor...

Tüketici Kredi Kartına güveniyor mu?

Tüketici Kredi Kartına güveniyor mu?

Tüketici Kredi Kartında güveniyor mu?

Öte yandan kredi kartlarının güvenli hale gelmesiyle e-ticarette güven arttı. Bu nedenle 2014'ün daha olumlu sonuçlar vereceğine inanıyoruz. Bir başka faktörde kapıda teslimat konusunda başta PTT olmak üzere pek çok kargo şirketi kendisini yeniledi. Kapıda teslimat sistemi e-ticaret konusunu önemli bir unsur. Alıcı kapıda ürünü görüp onaylayıp öyle ödeme yapmak istiyor.

Öte yandan mağaza ve dükkân kiraları işletmeler üzerinde bir yük. E-ticareti tercih edenler bu maliyetlerini reklama ya da yazılıma aktarıyorlar. Böylece bir adım öne geçiyorlar.

Proticaret Neden Ücretsiz?

E-ticaret yazılımları Türkiye'de 2000 li yılların ilk çeyreğinden itibaren hayatımıza girmiş kavramlardır. E-ticarete başlamak ve e-dünyadaki bilgileri yoğurmak ve harmanlamak belli bir tecrübe ve bilgi birikimi gerektirir. Birçok E-ticaret girişimcisi yeterli bilgi yoğunluğuna sahip olmadıkları için harcadıkları paralar boşa gider. Proticaret bu harcamalarda en büyük harcama kalemi olan E-ticaret yazılımlarını bedava vererek E-ticaret girişimcilerinin daha az masraf yaparak bilgi yoğunluklarını artırmalarını sağlar. E-ticaret girişimcilerini teşvik ederek onlarında e-dünyada var olmalarına katkı sağlar. Bu nedenle E-ticaret ücretsiz olarak tüm e-girişimcileri destekler.

e-ticaret ile ilgili yasa beklentisi var bu konu ne durumda?

Halen hazırlanmakta olan bir mobil ödeme yasası var. Bu yasanın çıkması e-ticareti olumlu yönde etkileyecek unsurlardan birisi.

Türkiye'de 25 bin e- ticaret sitesi faaliyet göstermekte. Bunu 18bini üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarını size sunuyoruz.  

 - Bu araştırmada hangi tür ürünler satan, toplam kaç internet sitesinin hangi dönemdeki trafiklerini baz aldınız?

Sanal dünyada yapılan ticaret konusunda uzun süreli tecrübeye sahibiz. Birçok olaya tanık olduk. 2013 yılı içinde toplam 18.000 site 180 bini aşkın tüketici üzerinde çalışma yaptık.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

e-ticaret SİTESİ KURARAK YÜKSEK KAZANÇ ELDE ETMEK SİZİN ELİNİZDE! Just and Fast T-UP E-ticaret sitenizi hemen kuralım, tedarik, lojistik, personel, maliye ve teknik problemler gibi tüm zahmetli ve riskli işleri biz yapalım siz tüm bunlarla uğraşmadan ve maliyete katlanmadan tanıtım yapın ve sanal mağazanızın satış yapmasını sağlayarak kazanın. Üstelik arzu ederseniz kendi e-ticaret mağazalar zincirinizi de kurarak kazancınızı katlayabilirsiniz! http://sermayesizticaret.com/?T_Up_App=0002625 https://www.kumgibi.com

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir