Ekonomik kriz: Canon işçi çıkarıyor

Ekonomik kriz ağlarını bu sefer Canon üzerine ördü. Bunun sonucunda firmanın aldığı karar ne oldu?

  • Halil Mollaoğlu
Ekonomik kriz: Canon işçi çıkarıyor
Canon: Firma 700 işçi çıkartıyor.

Japon elektronik firması Canon, 700 çalışanını işten çıkarıyor. Bu hamle genel anlamda Japonya'daki yonga bölümünde çalışan kişileri hedef alıyor. İşten çıkarılan kişilerin daha sonra farklı bölümlere yeniden yerleştirileceği söyleniyor. Haberin kaynağı "Manager Magazin".

Firma işçi çıkartmaya sebep olarak daimi ekonomik krizi gösteriyor. Canon yonga ticaretinde bu sene 285 milyon Dolar zarar edeceğini öngörüyor. Firma daha bu senenin ilk çeyreğinde iki haneli kâr ve ciro artışı gerçekleştiğini bildirmişti.

Firma yazıcı, fotokopi makinesi ve dijital kamera ticaretinde durgunluk bekliyor, ayrıca durumun iyiye gitmesinden de ümidini kesmiş durumda. Sadece DSLR pazarındaki durumun tatmin edici olduğu bildiriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

zaten berbat yazıcı üretiyor. kalite berbat.

MP6xx serisi yazıcı alda KALİTE gör.. Berbat dediğin markaya dikkat et.

Durgunluk Canon için geçerli değil. HP, Xerox ve Lexmark gibi diğer yazıcı üreticileri için de gözle görülür bir durgunluk var. Yazıcı sahibi olanlar bozulsa da defalarca tamir ettirerek yollarına devam ediyorlar. Eskileri değiştiremiyorlar böyle olunca. Yeni tüketicilerden pek bir umut yok zaten. Yani durum vahim.

You can işçi çıkarmak... Ne oldu o you can Canon sloganlarına. :=)

Dandik malları bize satıyorlar.Mesela Lexmark bende bir ara z600 serisinden vardı kartuşun fiyatı yazıcıdan pahalıya geliyor.Orjinal dahi alsanız fotokopi makinasındaki baskı kalitesini elde edemiyorsunuz.O yüzden bu firmalar zarar etmeyi hakediyorlar.İiy yazıcı alan adam ise tamir ettirecek tabi yazıcıyı alırken dünya para sayıyor gidiyor iyisinden alıyor.
2.Olarakta yazıcıların çözünürlügü iyi degil.Ben 1 sene evvel pc yi yeniledim gözlerim artık yüksek çözünürlüge alıştı çözünürlügü düşük monitör olsun hemen rahatsız olmaya başladım.O yüzden Bu firmalar Yüksek çözünürlüklü yazıcı üretmeleri lazım
3.Geçen bir sitede gördüm samsung un yazıcısında yazdırma yaralarında mürekkep tasarruf modu diye bir olay var.İnk saver programı bunu yapıyor Ama samsung bu işi kolaylaştırmış.Keşke tüm yazıcı firmaları böyle özellikler eklese yazıcılara
4.Eger yazıcı firmaları Bu krisde iyi ve etkili satış yapmak istiyorlarsa. En pratik çözüm Xerox gibi yapsınlar.Katı mürekkep.Mürekkebin taşıma maliyeti düşüyor.İşçilik Maliyeti Düşüyor. Alçı gibi kalıba döküp döküp yazıcıya koyuyorsun.Sahte kullanırsan yazıcı bozulursa o sana kalmış bir şey artık.Ama tekrar belirteyim en iyi çözüm katı mürekkep

Mart ayında Gold bilgisayardan 268 tlye MP 630 canon all in one aldım.9600x2400 dpi yazıcı çözünürlüğü ile piyasadaki en yüksek çözünürlüklü makinadır.Yavaşlığı dışında hiç bir konusundan şikayetim yok.Gayet güzel ve kullanışlı bir makina.Evet mürekkep maliyeti yüksek ama bence Canon en iyi yazıcı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir