"En Çok Nefret Edilen Yazılımlar" Listesinin Tepesinde Şaşırtmayan İsim

Hayatımızdan neredeyse tamamen çıkmış olsa da özellikle web geliştiricilerinin halen bir kenara atamadığı Internet Explorer, yeni yapılan bir ankette, yine "en kötülerin birincisi" oldu.

Internet Explorer'a Olan Nefret Devam Ediyor

Microsoft'un genellikle pek hoş anılmayan Internet Explorer web tarayıcısı, bir "en çok nefret edilen yazılım" listesinde bir kez daha birinci oldu. Mozilla geliştiricileri arasında yapılan uluslararası bir ankette Internet Explorer, Apple'ın Safari tarayıcısını geçti. Mozilla Geliştirici Ağı'nın 2020 Web Tarayıcısı Uyumluluk Raporu'na göre Internet Explorer, sorunlu tarayıcılarda katılımcıların yüzde 21,8'inin oyunu aldı ve yüzde 10,4 oy alan Safari'ye fark attı.

Ankette sorulan soru, "Web tarayıcısı uyumluluğunda canınızı en çok yakan nokta hangisidir?" diye soruldu. Internet Explorer ve Safari'nin yanında şikayetlerin yüzde 6'sını Chrome'un, yüzde 3'ünü Firefox'un ve yine yüzde 3'ünün Microsoft Edge'in oluşturması dikkat çekti.

Araştırmaya göre katılımcıların neredeyse yüzde 75'i web'den genel olarak memnun veya çok memnun iken sadece yüzde 44'ü tarayıcısının uyumluluğundan memnun olduğunu söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Saçma, Microsoft Edge İnternet Explorer'dan kat ve kat daha yavaş ve buglu. Üstelik eski eklentileri de desteklemiyor. (Microsoft Edge Chromium'dan bahsetmiyorum)

şaşmadım internet expoller cidden berbat hem ramdan yiyor hemde gereksiz ben şahsen tarayıcı olarak opera yı en çok nefretedilenlerde yüzde kaç olduğunu merak ediyorum bende opera kullanıyorum

yandex en iyisi bence

elimde vivaldi ve edge chromium var. ikisi de on numara, google eklentileri ile sorunsuz uyuşuyor ve stabil. hızı yerinde. ie yi program ekle kaldırdan donanım ayarlarından kaldırdım. varlığı bile hacklenme sebebi. ayrıca flash player da yok.

ya şimdi edkiden iyiydi ama artık kötü

En iyi tarayıcı yandextir. Daha önceleri Mozillaydı, yani şu an desteklenmeyen Eski sürümler 2007-2013 arası sürümleri çok iyiydi. Chrome kullandım, o da Ramden yiyince Yandexe geçtim. Yandex en iyisi durumda şu an.

yandex candır hepsinden daha hızlı ve iyi

Sen de yorum yaz