Facebook'tan, Mesajlaşma Uygulaması Messenger'a Kısıtlama Geldi

Facebook, Messenger üzerinden yanlış bilgi yayılmasını yavaşlatmak için kullanıcılarına yeni bir kısıtlama getirdi.

Messenger'a yeni iletme kısıtlaması

Facebook, Messenger üzerinden yanlış ve zararlı olabilecek bilgilerin yayılmasını yavaşlatmak için yeni bir kısıtlama daha getirdi.

Değişiklikle birlikte Messenger kullanıcıları, mesajları aynı anda en fazla beş kişi veya gruba yönlendirebilecekler. Benzer bir kısıtlama, bu senenin başlarında WhatsApp'a da getirilmişti. Messenger Gizlilik ve Güvenlik ürün yönetimi direktörü Jay Sullivan, bir blog gönderisinde şunları söyledi:

"İletmeyi sınırlandırmak, viral yanlış bilgilerin ve gerçek dünyaya zarar verme potansiyeline sahip zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatmanın etkili bir yoludur.

Küresel COVID-19 salgını devam ederken ve ABD, Yeni Zelanda ve diğer ülkelerde büyük seçimlere doğru giderken yanlış bilginin yayılmasını kontrol etmenin kritik olduğuna inanıyoruz."

COVID-19'un devam ettiği ve ABD seçimlerinin yaklaştığı şu günlerde Facebook, kendi platformu üzerinde yanlış bilgilerin yayılmasını yavaşlatmak istiyor. Firma, bu kapsamda haziran ayında yaptığı bir değişiklikle üç aydan eski makaleleri paylaşırken bir uyarı göstermeye başlamıştı.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz