Facebook'tan yeni bir şans...

Facebook "Sadece bir şansınız var; sonra değiştiremezsiniz" dedi ama sözünde durmadı...

Facebook'tan yeni bir şans...
Size özel bir adres olan kullanıcı ismini son kez değiştirebilirsiniz

Facebook daha önce kullanıcılara özel bir isim ve adres sunmuştu. Adres satırına Facebook'tan sonra yazılan bu kullanıcı ismi belli açılardan iyi, belli açılardan kötüydü. Örneğin isminizi www.facebook.com/isim şeklinde aldığınızda, tanıştığınız insanların sizi bulması kolaylaşıyordu. Ancak artık 250 milyon kullanıcısı olan Facebook'ta bu kadar kullanıcının isim alması demek, pek çoğunun saçma isimler almak zorunda kalmasına yol açtı. Aynı isimde bazen yüz kişinin olduğunu, aynı takma isim veya tanım altında ne kadar çok insan bulunduğunu düşünürseniz anlarsınız.

Facebook bu kullanıcı ismi konusunda uyarısını da yapmış, bir kez seçilince bir daha değiştirilemeyeceğini belirtmişti. Ancak sözünde durmadı ve kullanıcılara isimlerini deiştirmeleri için yeni bir şans verdi. Bunun sebebi pek çok kullanıcının rastgele rakamlar veya hatırlanması zor kullanıcı isimleri seçerek unutması oldu. Bazen de kullanıcılar seçtikleri isimden pişman oldu ve değiştirmek istedi.

Facebook bu sefer son diyor ancak bundan birkaç ay sonra bir son şans daha verilirse veya bu özellik kaldırılırsa şaşırmayacağız.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Bence kaldırılmalı bu özellik. Face'in imajını zedeliyor. Facebook bütün insanlık adına olduğu için bu kadar fazla bireysel hedeflenmeler çirkin.

bir web sitesi kendini ne sanıyor amd intel e google a kafa tutuyor sen kimsin facebook kurulalı ne kadar oldun bea

facebook bu konuda saçmaladı ve devam ediyor...

İnsanlık adına evet, bir de Nasa vardı eskiden. ama onların imajı hala iyi nedense?

Tamamen Hata Ve Saçmalıklara sonuç actı Temel Özellikler İle Yola Devam Etmeliydi İsim almak gibi bir saçmalık olmalıydı.. Mesela Direk Profile Girmek İcin boşluk bırakmadan isim soyisim yazarak girebilsek daha güzel olurdu... ?

Ben ismimi en erken alanlardanım. :D http://www.facebook.com/YalcinKurt :D

Facebook profesyonel bir site ve milyonlarca insan bu siteye akın ediyorsa başarılı olmuşlardır. Önemli olan yeniliklere açık olmak ve kullanıcılardan gelecek geribildirimlere göre bunu test etmek.

facebook neyin sözünde durdu ki bu konuda dursun. daha önce anket yapıldı arayüz için %99 beğenmiyoruz çıktı açıklama yaptılar sizi memnun edeceğimiz bir arayüz olacak diye.. tık yok. zaten artık 1-2 dakikamı alan bir site. ne halleri varsa görsün. bir cazibesi kalmadı. herşeyi berbat yaptılar

"Tamamen Hata Ve Saçmalıklara sonuç actı Temel Özellikler İle Yola Devam Etmeliydi İsim almak gibi bir saçmalık olmalıydı.. Mesela Direk Profile Girmek İcin boşluk bırakmadan isim soyisim yazarak girebilsek daha güzel olurdu... ?"

soyisim yazarak olmazdı aynı isimde kimler vardı mesela etrafımda bile şen soyadlı çook kişi var şimdi ben bunları girsem hangisine gidecek öyle şey olmaz....

ayrıca facebook ilerde istediğini verecek bence son şans falan demeden eğiştirmeye izin verir...

Saat tam 07.01 de kullanıcı ismimi almış bulunmaktaydım :)))

EVET O 250 MİLYON KULLANICININ %20 FAZLASI SAHTE HESAP %20 KADARIDA HESABINI KAPATMAK İSTEYENLERİN SADECE HESAP DONDURMASINDAN OLUŞAN RAKAM. NERDEN Mİ BİLİYOM OYUNLAR İÇİN AÇTIĞIM SADECE BENİM 10 HESABIM VAR VE BUNU DÜŞÜNEN SADECE BEN DEĞİLİMDİR HERHALDE..

valla herkes bir köşede günah çıkartsa işin vehameti ortaya çıkar :D ben öyle hergün giren bir facebook kullanıcısı değilim... fake hesaplarla da "normalde" işim olmaz ama... geçen yaz can sıkıntısı facebook'da bir oyunda kolay yoldan puan kazanmak için 2 ayrı e-posta hesabı ile dönüşümlü olarak (yani hesabın birini kapatıp diğerini açarak) 50 ayrı facebook hesabı oluşturdum. (manyakmısın işin mi yok diyen olursa, toplam 30dk. mı almadı)... benim gibi o oyunlarda puan kazanmak için 50 ayrı hesap oluşturan bir 50 kişi daha da tanıyorum.... :D

ne mi demek istiyorum? 250 milyon kullanıcıymış (!) YERİM BEN O İSTATİSTİKLERİ!!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir