Facebook'un Windows 10 Uygulamasına Yeni Kısıtlama

Facebook'un Window 10 Mobile uygulamasına gelen RAM kısıtlaması, kafaları iyice karıştırdı!

Facebook'un Windows 10 uygulamasına yeni kısıtlama

Facebook'un Windows 10 uygulamaları Messenger ve Facebook, telefonlara Nisan ayında sunulmuştu. Ancak Windows Store'da fark edilen değişikliğe göre Facebook ve Messenger uygulamaları, minimum RAM gereksinimini 2GB'a çıkardı.

Bununla birlikte mağazada gösterilen bilgilerde veya bir yerlerde sorun olduğu anlaşılıyor. İlk olarak 2GB RAM gereksinimine rağmen uygulamaların 1GB RAM'e sahip cihazlara yüklenebildiği söyleniyor. Bunun yanında her iki ekran görüntüsü de cihazın 2GB'tan daha az RAM'e sahip olduğunu söylüyor, ancak aslında Lumia 950'de 3GB RAM bulunuyor. Mimari (Architecture) satırında da bir sorun var, çünkü Facebook uygulaması evrensel bir uygulama ve x86, x64 ve ARM için derleniyor.

Instagram uygulamasına bakıldığında ise herhangi bir RAM gereksinimi listelenmediğini görüyoruz. Kısacası Facebook ve Messenger için yeni ortaya çıkan RAM gereksinimi, şimdilik kimseyi etkilememiş gibi görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

O zaman bana 2 gb ram li telefon versin Microsoft. Böyle saçma şey mi olur. Daha önce 512 mb ram li lumia kullanıyordum çoğu uygulama 1 gb ram istiyordu şimdi 1 gb ram li lumia kullanıyorum 2 gb ram istiyor. Daha önceki alt seviye lumialar (wp7) 256 mb rami varmış 512 mb ram istiyormuş uygulamalar. Bizim suçumuzda gidip lumia almaktı. Bu seneki telefonlar sorunlu seneye iphone 8 güzel istediğim özelliklerde olursa ondan alabilirim. Android virüslü bozuk ce güncelleme gelmiyor. Kulaklık girişiney

@18 Ekim 2016 13:18 Lumia yanlış tercihini, ayfon yanlış tercihi ile devam ettirme...

İos çular düşünsün seneye 3 gb ta çıktımı tüm iphone lar iptal

"WINDOWS ÇÖPTÜR" ben bunu WP kullanınca anladım. telefon stabil donmuyor diyolar ama telefonda bi nane yok ara menüsü 2006 yılında çıkan nokia telefonların arayüzü gibi e daha ben mi donayım ? wp ye developer olursanız zaten kriz geçirirsiniz sonuç itibari ile bence bu platformun can çekişeceğine kapatılması herkes için hayırlı olur. açık ve net MİCROPSOFT MOBİL PLATFORMU BE-CE-RE-Mİ-YOR-SUN...

@Beşir UÇAR aslında yaptı ama onu çöpe atıp baştan başladı. Windows mobile 6.8 in üzerine devam etseydi mükemmel olurdu fakat baştan başladı ve Windows phone 7 yaptı. Toparlayana kadar android ve ios aldı başını gitti. Bunu kendi yaptı aslında becerebilirdi. Yıllarca uğraştığı mobil işletim sistemini çöpe atarsa böyle olur. Windows mobile 6.8 de yılların emeği var belki 10 seneden fazladır. Kısacası kendi kendini batırdı.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir