Firefox 3.6'nın kesin çıkış tarihi belli oldu

Firefox 3.6 ne zaman çıkacak; bir sonraki büyük Firefox güncellemesi ne zaman olacak? İşte cevaplar.

  • Ali Güngör
Firefox 3.6'nın final sürümünün çıkışı kesinleşti
Yeni sürüm "accelerometer" özelliği sunacak

Mozilla Firefox'un 3.6 final sürümünün Aralık ayında çıkacağını doğruladı. Tarayıcının bu sürümü 6 ayda bir çıkan büyük önem taşıyan yeni sürüm politikasında önemli bir adım niteliği taşıyor.

Firefox 3.6'nın çıkışı bazı küçük düzeltmeler, ayarlamalar ve kişiselleştirme ayarları getirecek. Mozilla bu sürümle birlikte internet tarayıcı pazarındaki payını daha da arttırmayı ümit ediyor.

Mozilla'dan Tristan Nitot, İngiliz Telegraph gazetesiyle yaptığı görüşmede, 3.6 sürümünün Aralık ayında çıkacağını doğruladı. Gelecek büyük sürüm ise Haziran ayında çıkacak. Nitot her 6 ayda bir yeni bir sürüm üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Ayrıca yeni sürümler arasında daha küçük farklar olacak. Firefox, sık güncelleme ile özellikleri hazır olur olmaz kullanıma açacak.

Firefox halihazırda küçük güncellemeleri otomatik olarak yüklüyor. Büyük sürüm güncellemelerini ise kullanıcıların indirip kurmaları gerekiyor. Firefox'un 3.6 sürümü daha önceki haberimizde bahsettiğimiz üzere tek tıklamayla açılan doğal video desteğiyle büyük bir değişim getirecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

olaya bakın yaa...!!!
süreye göre yazılımmı çıkartılır...???
olurmu böyle şey...???

benim bildiğim bir yazılım hazırlandıktan sonra belirli bazı testlere taabi tutulur ve sonra tüm olgunlaşma ve süreç belirli bir standardı yakalayarak önce ekibin kendisini ikna ettikten sonra beta sürümüyle kullanıcılara sunulur ve programın içerisine geri dönüş yapan bir aktarım kodları konulur ve bu sayede genel bir hata eğrisi çıkartıldıktan sonra gelen geri bildirimler doğrultusunda öncelikli problemler giderilir ve daha sonrası için küçük problemlere yönelerek onlar düzeltilir.

AMA DERSEN Kİ BEN 6 AYA BİR PROGRAM ÇIKARTIYORUM, ANCAK YAMALI BOHÇA ÇIKARTABİLİRSİN, YADA YARALI BİR UYUZ TİLKİYİ SOKAKLARA SALARSIN...!!!

OLACAĞI BU...!!!

---- acaba neden MICROSOFT 7 - 8 sene bekledi de sonra bir işletim sistemi çıkarttı ?

acaba daha mı beceriksizler, yada elindeki projeler mi yetersiz di...???

HAYIR...!!! , KESİNLİKLE DEĞİL...!!!
bazı şeylerin belirli bir olgunluğa ve doygunluğa kavuşması gerekir ki MICROSOFT BUNU YAPTI VE KAZANDI...!!!

ama firefox kullanıcılarına olgunlaşmamış problemli yazılımını sunarak kullanıcılarını kadırmakta ve zarar vermektedir...!!!

bu pis tilkinin sonu kandırılan kulanıcıların bir gün kandırıldıklarını anladıklarında OLACAKTIR...!!!

INTEL PC - NVIDIA WE MICROSOFT KULLANAN HERKESE SAYGILAR

acaba bunda kaçtane hata çıkacak ?
geçenki 190 adetti, varmı açık artırmaya giren...??? :D)

ben 225 ile açıyorum arttırmayı...

saygılarrr...!!!

sabah akşam güncelleme cıkarmı yaw.

6 ayda bir çıkarmasalar güncellenmiyo-geliştirilmiyo bu tarayıcı dersiniz.
6 ayda bir yeni sürüm çıkınca da süreyle yazılım mı çıkarmış-bu kadar hızlı yeni sürüm mü çıkarmış dersiniz..
insanları menun etmek zor tabi de beğenmiyosan güncelleme kardeşim. ben firefox 3.5e 3.5.3 çıktıktan sonra geçtim.. ne oldu? hiçbişiy..

Google Chrome bu büyüme hızını devam ettirirse firefoxun işi gerçekten zora girer..

INTEL PC - NVIDIA WE MICROSOFT KULLANAN HERKESE SAYGILAR
-----------
senin için bidahaki ekran kartımı nvidia alacam.

@edip... insanlar birşeyi kötülemek isterlerse kötüleyecek bir yer mutlaka bulurlar... açıksız bişi olmaz mesela nvidia kullanıcılarına saygı diorsun ama maket kartı gt300 örnegi die gösteren nvidia değilmiydi? kısacası fanboyluk mallıktan öteye gitmez en iyi performansı en ucuza vereni kullanmak en dogrusudur ama boşuna dememişler ''cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zordur...''

en iyisi bence chorme başka tarayıcı kullanmam size de tavsiye ederim

kardeş kesinlikle firefox hakkındaki yorumuna katılmıyorum! firefoxta her kullanıcı kendi zevklerine ve istediklerine göre bir tarayıcı yapabilir. ancak bu ie de kesinlikle mümkün değil... tema desteği yok, reklam filtresi yok...sadece reklamsız bir web için bile firefoxu ie ye tercih ederim..

firefoxun 3333.6. sürümüde çıksa değişen bir şey yok, aynı yavaşlık aynı hantallık hep var, her zamanki gibi yeniliğin y si bile yok....

Gelsin artık özledik.

firefox um benim gel artık final sürüm özledik ...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play