Firefox Hello nedir; nasıl kullanılır?

Firefox Hello nedir; nasıl kullanılır; tam olarak ne işe yarar? İşte Firefox Hello rehberiniz...

Firefox Hello nedir; nasıl kullanılır?

Videolu sohbet programları çok popüler olsalar da, iletişim kurmanızı zorlaştıran bazı dezavantajlarla geliyorlar. Windows 8.1 ve Windows 10 ile yüklü gelen Skype bu iş için kullanabileceğiniz en iyi programlardan, ancak daha eski işletim sistemlerinde ve web tarayıcılarında onu ayrı olarak indirmeniz gerekebiliyor. Bu da hızla görüşmeniz gerektiğinde işinizin yavaşlaması anlamına geliyor.

Bu yazımızda sizlere bahsedeceğimiz Firefox Hello, Firefox, Chrome veya Opera gibi WebRTC destekli herhangi bir tarayıcı yoluyla videolu görüşme yapmanıza izin veriyor. Eklenti yüklemenize gerek yok, üstelik PC, tablet ve akıllı telefonları arayabilirsiniz.

Firefox Hello halen yeni bir araç olduğundan bazı özellikleri diğer videolu sohbet yazılımlarının gerisinde olabilir, ancak yazılım her geçen gün daha iyi bir hale getiriliyor.

1. En son Firefox'u indirin: Firefox Hello sohbetlerine herhangi bir web tarayıcısıyla katılabilirsiniz, ancak yeni bir sohbet kurmak için Firefox'a ihtiyacınız var.

Firefox sisteminizde yüklü değilse, onu buradan indirin ve kurun.

2. Kaydolun veya oturum açın: Tarayıcının sağ üst tarafındaki konuşma baloncuğu simgesine tıklayın ve Başlayın düğmesine tıklayın. Şimdi "Kaydol veya oturum aç" üzerine tıklayın. Hello'yu misafir olarak da kullanabilirsiniz ancak onu sıkça kullandığımız için Google hesabımızla oturum açacağız.

3. İlk aramanızı yapın: Karşınıza bir hoş geldiniz mesajı gelecek. Görüşme başlat düğmesine tıklayın. Görüşmenizin bağlantısını paylaşarak başkalarını davet edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Firefox'suz çay saati düşünülemez. :)

Skype bunu zaten yapıyor hatta linki gonderdiğiniz kişinin skype hesabı olmasına gerek yok.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Firefox Hello nedir; nasıl kullanılır?
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir