Galaxy S5, KitKat'ın son güncellemesini aldı

Ve Galaxy S5'e beklenen güncelleme geldi. Ama heyecanlanmayın, gelen Lollipop değil!

Galaxy S5, KitKat'ın son güncellemesini aldı

Galaxy S5 sahipleri şu sıralar Android 5.0 Lollipop güncellemesi için sabırsızlanıyorlar. Ancak piyasada hala Android 4.4 KitKat'ın son sürümüne güncellenmeyen Galaxy S5'ler var. İyi haber ise geriye kalan sözkonusu Galaxy S5 SM-G900P modellerinin de KitKat'ın son sürümüne güncellenmeye başladığı.

G900PVPU1ANK4 sürüm numaralı KitKat güncellemesini alan Galaxy S5 kullanıcılarının başında ABD merkezli hizmet sağlayıcısı Sprint aboneleri bulunuyor. Güncelleme içerisinde uluslararası Wi-Fi görüşmeleri, HD Ses simgesi gibi bazı yenilikler ve birkaç güvenlik onarımı var.

Android'in en son sürümü 5.0 Lollipop, henüz sadece birkaç cihazda kullanılabiliyor. Google'ın Nexus cihazları dışındaki çoğu telefon, güncelleme için birkaç hafta veya ay bekleyecek gibi görünüyor. Samsung'un Android 5.0'ı Galaxy S5'e getirmek için çalıştığı, sızan bu videodan biliniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Trye geldimi

Samsung anlamıyorum neden aynı telefon aynı anda guncellemiyor?

21:19 bire bir aynı olsa bile sprint adına yapılmış bir model samsungtan sonra sprintte test ediyor güncellemeyi o yüzden hep operatör telefonlarına güncellemeler geç gelir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir