Galaxy S6'dan Microsoft uygulamaları çıktı!

Galaxy S6'yı alıp ilk kez açtığınızda, sizi işte bu Microsoft sürprizleri karşılayacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S6'dan Microsoft uygulamaları çıktı!

Belirli Microsoft uygulamalarının Galaxy S6'yla birlikte ön-yüklü olarak sunulacağı iddiaları, geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı. Dünkü tanıtımla birlikte bu dedikoduların haklı olduğu anlaşıldı.

Neowin.net'in paylaştığı fotoğrafta (aşağıda) Galaxy S6'nın Skype, OneNote ve OneDrive ile birlikte geldiği, bu uygulamaların hepsinin Microsoft Apps adındaki bir klasörde toplandığı gözleniyor. Samsung'un her sene milyonlarca cihaz sattığı göz önünde bulundurulduğunda, bu hamle Microsoft'un Android'i işgal etmesine yardımcı olabilir.

(Fotoğraf: Neowin.net)

Android'de 500 milyon kez indirilen Skype, platformun popüler uygulamaları arasında. OneDrive, bulut depolama hizmetleri arasında yükselişini sürdürürken, OneNote'un 2015'te kullanıcı sayısını ikiye katlaması bekleniyor. Bu nedenle Microsoft ve Samsung'un bu anlaşması, Microsoft'un hedeflerine daha kolay ulaşmasını sağlayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Samsung bitiyor biterken de google ye celme atmak istiyor

@03 Mar 2015 13:31 Samsung bitmiyo s6 ile yükselişe geçcek görürsün

Sonunda Samsung da MS 'nin gücünü gördü. Google korkudan hala uygulamalarını çıkarmıyor MS platformlarına :D Yazık ... Ama korkmakta haklı ileri zamanlarda Google yalvaracak uygulamalarını çıkarmak için. Unutmayın bugün Google varsa MS yani Windows sayesinde vardır. Ek olarak Android pişmanlıktır.

ms candır :)

Buradan Microsoft'un daha iyi olduğunu nasıl çıkarttınız anlamak zor. Lafım yorumculara.

Bu samsung böyle yaptıysa Windows Phone lu yeni telefon yapabilir.

Microsoft candır :)

lisans anlaşmasına karşı yapmışlardır

ms can can ;)

nokia here var deniyor bir bilginiz varmı

valla hiçbirini kullanmıyorum :)) yüklü gelirse de silerim

@03 Mar 2015 18:27 Nasıl da gülüyor zavallım. Alışmış gizlilik ve güvenliğinin ihlal edilmesine. Alışmış kalitesiz depolama, mesajlaşma ve bulut tabanlı not alma servislerine...

Maalesef silinmiyor

Amaan habere bak...>:

Harika olmuş.Eğer Nokia here drive ve maps'da windowsphone 'daki İnternete gerek duymadan çalışacaksa tadından yenmez.

Sonunda güvenlik, akıcılık ve gizlilik konusunda adam akıllı bir şeyler yapmaya başladı Samsung. 15 yıldır aynı MS hesabımla OneNote, Office, OneDrive (eski SkyDrive), Windows PC, Windows Phone, e-posta hizmetlerini kullanıyorum. Bir defa bile ne gizliliğim ne de güvenliğim tehlikeye düştü. Hiçbir zaman tedirgin olmadım. Android kullanırken de MS hesabım varsayılan hesaptı, iPhone kullanırken de.

s6 harika oldu be vala samsung dan beklemezdim açıkçası

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play