Geri dönüşümde son nokta: Nokia Remade

Nokia, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış konsept cihazı "Remade"i tanıttı.

Nokia Remade
Nokia, "Homegrown" isimli araştırma projesini tanıttı.

Nokia, çevreye karşı sergilediği duyarlı yaklaşım doğrultusunda, 28-30 Nisan tarihlerinde Londra'da düzenlenen tasarım etkinliğinde, "homegrown" adlı araştırma projesini tanıttı. Etkinlikte, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış bir konsept cihazı olan "Remade"e ek olarak üzerinde çalışılan diğer konseptler de tanıtıldı.

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, 28-30 Nisan tarihlerinde Londra'da düzenlenen tasarım etkinliğinde, "homegrown" adı verilen araştırma projesini tanıttı. Bu proje ile Nokia, insanlara gerek sürdürülebilir seçimler yapma, gerekse geri dönüşüm ve enerji gibi çevresel ve sosyal sorunlara çözüm üretme konularında nasıl yardımcı olabileceğine odaklanıyor.

Etkinlikte tanıtılan konseptler arasında, geri dönüştürülmüş malzemelerden üretime odaklı bir konsept olan "Remade"e ek olarak üzerinde çalışılan Zero Waste Charger (Sıfır İsraflı Şarj), People First (Önce İnsan) ve Wears in, Not Out (Eskimesin Yenilensin) konseptleri yer alıyor. Söz konusu konseptler, homegrown projesinin parçalarını oluşturuyor.

Homegrown nedir?
Homegrown, deneyimli Nokia tasarım ekibi tarafından yürütülen bir proje. Proje kapsamında, mobil cihazların önümüzdeki 3-5 yılda nasıl daha sürdürülebilir biçimlerde yapılabileceği araştırılıyor. Nokia, ekibin geliştirdiği konseptler ile geri dönüşüm, enerji, sosyal kapsama gibi belli çevresel ve sosyal sorunlara hitap ederek mobil teknolojinin avantajlarını daha fazla insana ulaştırmayı amaçlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Nokia ilk olarak kağıt fabrikası olarak kurulmuştur o zamanlar kestikleri açaların bi bedeli olarak artık bu tip uygulamalar yapsınlar :)

o naısl birşey ya

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir