Gmail artık tema desteği de sunacak!

Gmail'in, tasarımını yenileyen Hotmail'e cevabı gecikmedi. Artık Gmail çok daha renkli olacak!

  • Mehmet Aydın Bahadır

Google, Gmail'e sizin de kendi sayfanızı düzünlemenize izin veren tema sistemini ekledi.

Bilindiği üzere Google'ın ana sayfa servisi iGoogle'da farklı temalar kullanılabiliyor. Google bu servisin beğenilmesi üzerine tema desteğini Gmail'e de taşıdı.

Gmail her ne kadar üye sayısı ile e-posta pazarında Yahoo ve Hotmail'in arkasında kalsa da, güvenlik ve rahatlığı ön plana çıkaran bir posta sunucusu olarak biliniyor.

Yeni temalarda farklı renkler ve resimler mevcut: Kumsallar, gezegenler, ninjalar gibi... Bu düzenlemeyle Gmail'in sade arayüzünden ödün verdiğini düşünenler için Gmail'in klasik görünümü hala yerli yerinde ve seçenekler arasında duruyor.

Gmail'in mühendislerinden Annie Chen Gmail blogunda daha önce Gmail kullanıcılarının görünüm değişikliği için resmi olmayan eklentiler ve programlarla uğraştığını fark ettikten sonra böyle bir karar aldıklarını belirtti.

Gmail'in yeni temalarına ulaşmak için Ayarlar seçeneğine tıklamanız ve Temalar bölümüne girmeniz yeterli.

Chip Online Yorumu:
Google'ın bu hamleyi, Microsoft'un Live Hotmail için yaptığı kalıcı ve zorunlu tema değişikliğinden sonra yapması anlamlı. Böylece Google, kendi servislerinin daha özgür olduğu imajını kamuoyuna verdi bile. Spam koruması son derece müthiş olan Gmail'in bu kadar değişikliğe rağmen hala beta sürümünde olması ise ilginç bir detay.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

güsel olmuş ya

Sanırım bu Tema özelliğini ilk kullananlardanım (19 Kasım'dan buyana) :) temaların hepside birbirinden güzel ve her zevke hitap eden temalar. tema olayında gmail son noktayı koymuş oldu .
Temayı ilk kullananlardan olup başım göğe falan ermedi (bunu söyleyen olumu bilmiyorum) :) sadece diğer yeni özelliğide bilgilerinize sunacaktım bu ayrıntıyıda arada söyeleyim dedim :)

Gmail hesabınıza girdiğinizde en altta orta kesimde yer alan son hesap etkinliğini tıkladığınızda eğer sizin dışınızda mail hesabınızı ziyaret eden biri(leri) varsa IP numarasıyla birlikte görebiliyorsunuz. işte ozaman yapmanız gereken şifrenizi hemen değiştirmek. Gmailin Live hotmaile son cevaplarından bir tanesi :) bu özeliklere ek bilgi olsun. saygılar .... AliY

demekki halen google yetkililerinin yapıcağı birşeyler var içlerine sinmemiş demekki bukadar değişiklik daha da yapıcaklar

Gmail, hotmailden çok daha iyi

eğer gmail bir e-posta yöntecisi ise hotmail soytarılıktan başkta birşey değil... olay bu kadar basit.

gmail ilk çıktığında bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir bakayım demiştim. o gün bu gun hala gmail kullanıyorum. hotmail in yaygın olması falan filan hikaye, msn olmasaydı hotmail de bugun bu seviyede olamazdı. gmail kesinlikle kullanım olarak hotmail den daha kolay ve kaliteli. siz daha mailinizi yazmaya başladığınız ilk andan itibaren yazdıklarınız ve eklediğiniz dosyalar otomatik kayıt edilmeye başlıyor, bu bile başlı başına müthiş bir özellik. tema seçeneğinin olması ayrı bir güzellik ama alıştığım arayüzü çok da fazla renge şekle boğmak taraftarı değilim.

çok önemli değil bence tema sonuçta gayet güzel ve şık bşr arayüzü var zaten ha olmuş ha olmamış benim için farketmez

ben, firefox gmail redesigned eklentisini kullanıyorum. bu temalardan çok daha iyi

Gmail her anlamda diğerlerinden çok daha başarılı.Bu çalışmaları da bence çok iyi olmuş.

En iyisi hotmail bence.Bikere görünümden çok kullanılabilirlik kolaylığı ve dizaynıyla (simgelerin tamamen yerli yerinde olmasıyla) göze çarpıyor hotmail.Bir diğer deyişle windows live mail.Ben hotmailden şaşmam arkadaşlar.Spam koruması yüksek olmasa da dizaynı çok güzel.Zaten spamlar mutlaka önemsiz kutusuna atılıyo.Okumazsan da kendi kendine siliniyo zaten 10 günde.Böyle olduktan sonra spam gelse nolur gelmese nolur.
Ayrıca bir de şu var.Bir arkadaşım online oynanan bir oyuna 2 kere gmail hesabından üye oldu.Ancak gmaildeki spam koruması çok fazla olduğu için aktivasyon mailleri daha gelmeden silindi.Sonra hotmail hesabıyla üye oldu ve aktivasyon linki 1 dakika sonra geldi.Bunun üzerine arkadaşım sinir olup gmail hesabını kapattı.Artık sadece hotmail kullanıyor.
Ne demişler.Azı karar çoğu zarar :D

en iyisi gmail ama hotmail msn den kazanıyor. msne adam gibi rakip olamazsa arka planda kalmaya mahkum gmail.

google ne zaman bir işletim sistemi yapacaksın?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play