Google'ın en büyük "sosyal hüsranları"

Google, Google+'ı hayata geçirmeden önce, sosyal ağ dünyasında bakın kaç kez, nasıl hüsrana uğradı.

Google'ın en büyük "sosyal hüsranları"

Google+, şüphesiz Google'ın sosyal dünyada kendine yer edinmek üzere ilk girişimi değil. Google'ın Google+'a uzanan yolu üzerinde denediği birçok hizmet var. İşte tarihleriyle bu hizmetler:

Orkut (2004): Orkut, yaklaşık yedi sene öce Friendster ile rekabet amacıyla ortaya çıkarılmıştı. Ancak hizmet ABD ve dünyada oldukça sessiz kaldı. Brezilya gibi birkaç ülkede ise büyük bir güç olmayı başardı.

Gmail'deki sohbet (2006): Bugün küçük bir şey gibi görünse de GChat'in Gmail'e entegre edilmesi Google'ın sosyal dünyaya attığı ilk adımlardan.

OpenSocial (2007): Sosyal ağı yeniden icat etmek yerine ilk önce işi MySpace, LinkedIn gibi sitelerle beraber götürmek isteyen Google, bu açık kaynak kodlu platformu ortaya çıkarmıştı. Ancak Faceobok'un büyümesiyle OpenSocial, bir hayal kırıklığı haline gelmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

google tırt

google+ da hüsran zaten..

Windows Phone'daki Youtube olayından sonra tek bir şey söyleyebilirim... "Google'ın canı chenneme adamım"

google+ sevmiyorum sırf google'un diye.

Microsoft'un yanlış zamanlar çıkarttığı teknolojiler gibi.. :D

Sosyal ağını reklamlar diye düşünmek yerine kullancı isteğine öncellik verse, facebook'a yetişmesi işten değil. Gogil hapşırmamızı bile reklamcılara pazarlamak niyetinde iken face bu konuda biraz önde. Tabii facebook'un gizlilik ayarlarıyla oynması da problem. O dayvaş yavaş google gibi açık açık herseyi reklamcılara doğru veriyor. Tamam da istediğim bir sey gösterinde tıklayım. bana ne arkadaşımın bile kulanmadığı kulak tıkacından :D

Google + da işe yaramadı, bu da battı demesinler diye apar topar bütün googleyi birleştirip, Youtube da yorum yazmak için bile zorla Google+ açtırmaya çalışıyorlar. Sonrada diyecekler ki, bilmem kaç milyon Google+ üyemiz var diyecekler...

Google hüsran instagram twitter bile tumbir bunlarla bile bas etcek durumu yok ken facebook baş etmek imkansız suan

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir