GTFO Geliştiricileri "The Rundown"ı Tanıttı

GTFO geliştiricileri Erken Erişim versiyonu için yeni bölümleri ve yeni konsept "The Rundown"ı tanıttı.

GTFO Geliştiricileri "The Rundown"ı Tanıttı

GTFO, gerçek bir mücadele arayan oyuncular için FPS türünde, 4 kişilik co-op aksiyon ve korku oyunudur. Oyunun geçtiği yer altı dünyası Complex'te hayatta kalabilmek için takımınızın iletişim kurması, koordineli bir şekilde hareket etmesi ve mermilerinizi dahi sayması gerekmektedir. Mühimmatınız çok kısıtlı, GTFO'da ateş etmek yerine gizlenerek hareket etmeyi yeğleyebilirsiniz.

Oyunda "Scavenger" olarak, Complex'teki farklı aşamaları tamamlamanız için size görev emri veren "Warden" isimli bir kuruluş tarafından yönetilmektesiniz. Bu görev emirleri ise GTFO menüsüne giriş yaptığınızda göreceğiniz "The Rundown" da sunuluyor. The Rundown birbirinden farklı katmanlara ayrılmıştır; Complex'te ne kadar derine gidersen, keşifler bir o kadar zorlaşır.

Açıklama videosunda, 10 Chambers Collective'ten Simon Viklund "The Rundown'daki her görev emri, çevrenin, düşmanların sayısının, hedefin ve diğer tüm faktörlerin değiştiği ve bambaşka bir oyun deneyimi sunduğu Complex'in farklı bölümlerine bir keşif sunuyor." diyor.

The Rundown'ı bu kadar eşsiz ve heyecan dolu kılan şey ise zamanı geri sayma özelliği. Zaman dolduğunda The Rundown ve görevleri yenileriyle güncelleniyor. Önceki The Rundown ise artık oynanılabilir olmaktan çıkıyor. Bu sistemi ile 10 Chambers Collective, GTFO'nun dinamiklerini aktif tutarken bir yandan da oyuncu topluluğunu ortaklaşa bir keşfe yönlendiriyor. Böylelikle oyuncular, arkadaşlarıyla oynayabilecekleri yeni mücadeleleri GTFO'da sıklıkla görebilecekler.

GTFO, bu yıl sonunda Steam'de Erken Erişim'e açılmış olacak. Fakat bundan önce oyunun Erken Erişim Beta testi başlayacak, oyuncular www.gtfothegame.com üzerinden kayıt olarak Beta'ya katılabilirler.

Beta süreciyle ilgili olarak 10 Chambers Collective'in Kurucusu Ulf Andersson görüşlerini şöyle aktardı; "GTFO'nun Erken Erişim süreci çok heyecanlı olacak, The Rundown konseptini test edeceğiz; Rundown'da kaç keşif olmalı, ne kadar sürmeli, ne gibi farklı içerikte keşifler sunmalıyız gibi... Co-op oyunları seven ve oyunun gelişimini de yakından takip etmek isteyen oyuncuların da ilgisini çekeceği bir dönem olacak."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play