Hack'lenmekten kurtulmanın 7 'sağlam' yolu!

Hacker'lara yem olmamak için kendini güvene almak isteyenler... İşte ihtiyacınız olan her şey!

  • Zeynel A. Öztürk

Hack'lenme olaylarının zirve yaptığı bu günlerde görünüşe bakılırsa her şey hack'lenme, saldırıya uğrama veya açığa çıkma tehlikesiyle karşı karşıya. Peki bu tehlikelerden korunmak için siz ne yapıyorsunuz? Eğer kendiniz için her türlü önemli aldığınıza inanıyorsanız, bir de bu çözümleri gözden geçirmenizi öneriyoruz.

İşte hacker'lardan, casuslardan ve her türlü istilacıdan korunmanızı sağlayacak 7 araç!

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

hacklerin beni hacklemesi.

Linux kullanın. KISA VE NET :D

accaaaiip pırofesyonelce oluşşş...!!! bunları düşünmek için ""dahi ötesi"" biri olmak lazım yaaa... hele en son 7.ci tavsiye tek kelimeyle muhteşemdi...

amma ve lakin herkese bu tavsiyeleri tavsiye ederim...

kaygılarrr.r.rr

Bundan birkaç hafta önce bir laptop aldım. Bilgisayarda Win7 kuruluydu. İnternet üzerinde bir araştırma yapmam gerekiyordu. Birkaç saatlik kullanımdan sonra IE'ye virüs bulaştı.

Windows'un güvenlik sorunu artık başa çıkılacak gibi değil. Sürekli acaba şundan virüs bulaşır mı, bundan trojen yüklenir mi, acaba parolalarım çalınır mı, acaba banka hesaplarıma girilir mi diye korkulan, stres yaratan, kaygı yaratan bir sistem oldu Windows.

Windows'u güvenli hale getirmek gerçekten zor bir iş. Çok bilgili olmanız, çok dikkatli olmanız ve sistemi güvenli hale getirmek için çok zaman harcamanız gerekiyor. Güvenli bir sistem kurmak yaklaşık 3-4 saatimi alıyor. Üstelikte kullanım konforundan da epeyce feragat etmeniz gerekiyor.

İşte Linux'ta bu sorunlar yok. Olabildiğince özgürsünüz. Hiçbir şeyden korkmuyorsunuz. Rahat rahat dosyaları açıyorsunuz, rahat rahat sörf yapıyorsunuz, paket deposundaki programları rahatça kullanabiliyorsunuz, kullanım konforundan hiçbir şekilde feragat etmenize gerek yok.

Windows'un güvenlik sorununu sıradan kullanıcıların aşması kesinlikle mümkün değil. Eğer bir de bankacılık işlemleri gibi işlemleri Windows üzerinde yapıyorsanız, başınıza her an herşey gelebilir. En azından DeepFreeze veya Norton Save&Restore gibi programlar kullanmadan Windows ile asla internete girmeyin ve Antivirüslere kesinlikle güvenmeyin.

Harddiskinizin bir köşesine Linux kurmanızı şiddetle tavsiye ederim...

Sonuncu gerçekten harika :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost